Ewa Domaradzka

Z wykształcenia psycholog. Zawodowo – jako pracownik naukowo-badawczy, zajmowała się badaniami społecznymi; od 1993 roku mieszka z rodziną w Podkowie Leśnej; w latach 2002-2006 podkowiańska radna; 2004-2014 przewodnicząca stowarzyszenia Związek Podkowian, które współtworzyło m.in. Festiwal Otwarte Ogrody i Uniwersytet Otwarty POKOLENIA w Podkowie Leśnej; od 2010 szczęśliwa babcia.

dr Andrzej Kowalczyk

Artysta malarz, scenograf. Projektował scenografię do ponad 50 filmów fabularnych, spektakli Teatru TV, widowisk plenerowych. 2x nagrodzony na Festiwalu F.F. w Gdyni, 3x nominowany do Orłów.  W latach 1990-2001 pracował w reklamie. Wykładowca historii sztuki i scenografii na polskich uczelniach filmowych (Wydz.R.iTV Katowice, PWSFiTV Łódż, WSF Warszawa). Członek Polskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

dr Anna M. Leśniewska-Zagrodzka

Historyk i krytyk sztuki. Badania nad sztuką współczesną prowadziła w Instytucie Sztuki PAN, a następnie w Muzeum Narodowym w Warszawie. Obecnie jest wykładowcą w PWSFT i T w Łodzi. Pracę naukową łączy z praktyką kuratorską, jest autorką ponad 40 wystaw, m.in.: w Galerii Zachęta w Warszawie, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, gdzie pełniła funkcję przewodniczącej Rady Muzeum (2000-2004). Jest członkiem Sekcji Polskiej AICA (Association Internationale des Critiques d’Art). Mieszka w Podkowie Leśnej.

dr Tadeusz B. Iwiński

Specjalista z zakresu zastosowań matematyki i metodologii badań w naukach społecznych. Wieloletni pracownik Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, współpracownik Wydziału Psychologii UW. Pracował też na uczelniach meksykańskich (Guadalajara, Zacatecas, Miasto Meksyk) oraz hiszpańskich (Complutense, Carlos III). Autor publikacji zarówno z matematyki teoretycznej, jak i z zastosowań w psychologii. Od roku 1995 zajmował się badaniami konsumenckimi, był konsultantem metodologicznym dwu największych badań mediów w Polsce – badaniu oglądalności telewizji i badaniu słuchalności radia. Od 2009 roku mieszkaniec Podkowy Leśnej.

.prof. dr hab. Andrzej Tyszka    

Socjolog kultury, pisarz. Specjalność szczegółowa – aksjologia społeczna i aksjologia kultury. Jeden z czworga założycieli i organizatorów Uniwersytetu Otwartego „Pokolenia” w roku 2006. z ramienia Związku Podkowian.  Wykładowca w kolejnych semestrach UO”P”. Mieszkaniec Podkowy Leśnej od roku 1939, autor książki  Żyjąc wśród leśnych ogrodów (ostatnie, III wydanie 2012.). Poprzednio – zbiorku tekstów programowych W imię czego – przeciw czemu, 2009. – z okazji 75-lecia urodzin.

dr hab. Marta Zahorska

Socjolożka. Zainteresowania naukowe oraz prowadzone przez nią badania koncentrują się wokół problematyki socjologii edukacji: powstania i rozwoju systemów edukacyjnych, społecznych konsekwencji przemian w systemach szkolnych, procesów wykluczania i marginalizacji w oświacie, trendów w polityce edukacyjnej, edukacji obywatelskiej, a także analizą życia szkolnego, relacji uczeń-nauczyciel, czy tworzenia kultur szkolnych.

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print