You are currently viewing Zajęcia muzyczne: gitara, zespół muzyczny, robię muzę w kompie

A może gitara? Albo tworzenie muzy w kompie? Od września ruszamy z szeroką gamą grupowych zajęć muzycznych. W świat gitary i nie tylko poprowadzi Was Tomasz Szczepaniak, doświadczony pedagog i muzyk sesyjny. Kliknij w formularz i dowiedz się więcej!

PLAN ZAJĘĆ GRUPOWYCH: gitara, zespół muzyczny, robię muzę w kompie

WTOREKNazwa zajęćwiekopłata (4 zajęcia w miesiącu)Liczba osób
18.00-19.00Robię muzę w kompiemin. 12 lat170 zł3-5
19.00-20.00Gitara elektrycznamin.12 lat170 zł3-5
20.00-21.30Kapela gitarmin. 12 lat170 zł4-12
CZWARTEK    
16.00-17.00Gitara od podstawmin. 10 lat170 zł3-5
17.00-18.00Gitara – nauka utworówmin. 10 lat170 zł3-5
18.00-19.00Gitara dla rodzica i dzieckamin. 5 lat (dziecko)200 zł (dziecko plus rodzic)6-10
19.00-20.00Gitara od podstawmłodzież i dorośli170 zł3-5
20.00-22.00Zagraj w zespolemłodzież i dorośli200 zł4-12

Miejsce prowadzenia zajęć: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej, ul. Świerkowa 1

UWAGA: Możliwe są zmiany godzin/dni zajęć. Do ustalenia z osobą prowadzącą.

INFO i ZAPISY: Tomasz Szczepaniak tel. nr. 604 321 327 w godz.10.00-16.00 lub kontakt SMS przez cały dzień.

OPIS ZAJĘĆ:

„Gitara od podstaw” – zajęcia przeznaczone są dla osób rozpoczynających naukę gry na gitarze. Nauka odbywa się według sprawdzonego systemu rozwijającego samodzielność i kreatywność ucznia. Uczestnicy zajęć otrzymają niezbędne materiały edukacyjne: nuty (tabulatury), zagadnienia teoretyczne oraz płyty CD z podkładami muzycznymi do ćwiczenia w domu. Po opanowaniu podstaw, czyli pierwszych prostych ćwiczeń technicznych gry, będziemy się uczyć wspólnie wybranych utworów oraz poznamy zasady, które pozwolą nam lepiej słyszeć i rozumieć muzykę.

Każdy uczestnik zajęć musi posiadać własną gitarę.”

Gitara dla rodzica i dziecka – od podstaw” – czyli rodzinna nauka gry. Dzięki wspólnej nauce rodzice wiedzą co i jak ma ćwiczyć dziecko w domu. Jest to gwarancją prawidłowej i efektywnej nauki. Na zajęcia wystarczy mieć tylko jedną gitarę klasyczną o rozmiarze dostosowanym do możliwości dziecka. Nauka odbywa się według sprawdzonego systemu rozwijającego samodzielność i kreatywność ucznia. Uczestnicy zajęć otrzymają niezbędne materiały edukacyjne: nuty, zagadnienia teoretyczne oraz płyty CD z podkładami muzycznymi do ćwiczenia w domu. Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat wraz rodzicami.

Każdy uczestnik zajęć musi posiadać własną gitarę.”

„Zagraj w zespole – dla zaawansowanych” – warsztaty muzyczne przeznaczone dla wszystkich instrumentalistów oraz wokalistów, którzy chcą spróbować swoich sił w grze zespołowej. Repertuar i zakres wiedzy będzie dostosowany do zainteresowań uczestników zajęć – Pop, Rock, Blues, Folk, Jazz itp. Zajęcia odbywać się będą na zasadzie prób muzycznych pod okiem instruktora Tomasza Szczepaniaka – wykształconego pedagoga oraz muzyka sesyjnego z ponad 25 letnim doświadczeniem. Do dyspozycji uczestników warsztatów jest w pełni wyposażona sala muzyczna – nagłośnienie wokalu, zestaw perkusyjny, wzmacniacze gitarowe, pianino, gitara elektryczna, gitara basowa itp. Jest to doskonała okazja do rozwijania swoich pasji i zdobycia fachowych informacji o tym jak wygląda praca muzyka w praktyce. Każdy z uczestników otrzyma indywidualne wskazówki wykonawcze oraz teoretyczne. Poziom trudności poszczególnych partii instrumentalnych będzie dostosowany do indywidualnych preferencji. Każdy uczestnik zajęć musi posiadać własną gitarę.”

„Robię Muzę w Kompie – od podstaw” – czyli jak tworzyć muzykę m.in. Hip-Hop, Rap i Pop w domu. Na zajęciach będziemy analizować Twoje ulubione utwory pod względem ich budowy dźwiękowej (czyli co grają poszczególne instrumenty), a także brzmieniowej. Następnie za pomocą prostych darmowych aplikacji będziemy tworzyć własne rytmy i partie instrumentalne. Dokonamy również nagrań prawdziwych instrumentów oraz wokali rapowanych i śpiewanych, po to by później to wszystko zmiksować dodając ciekawe efekty. Jednym słowem stworzymy kompletny własny utwór.

Podsumowując:

Na tych zajęciach dowiesz się jak skonfigurować komputer (laptop), jak nagrywać i miksować muzykę, jak samodzielnie komponować i aranżować muzykę, a także rozwiniesz swoje rozumienie muzyki – nauczysz się czym są dźwięki, które słyszysz, co i skąd się wzięło, jak to wszystko działa oraz m.in. za pomocą jakich elementów odtworzyć brzmienie z Twoich ulubionych nagrań. Przyjdź i stwórz swoje pierwsze demo muzyczne pod okiem doświadczonego muzyka. Naucz się od podstaw na czym polega praca realizatora dźwięku oraz producenta muzycznego.

Kapela Gitar – dla zaawansowanych” – jeśli grasz już jakiś czas na gitarze klasycznej lub akustycznej i chcesz pograć w zespole muzycznym złożonym z samych gitar to są to zajęcia właśnie dla Ciebie. Program zajęć przewiduje naukę repertuaru muzycznego, rozwój umiejętności technicznych oraz pogłębianie wiedzy teoretycznej, a także udział w występach na żywo. Poziom trudności poszczególnych partii gitarowych będzie dobrany do Twoich aktualnych umiejętności. Repertuar Kapeli Gitar składać się będzie ze znanych utworów muzyki popularnej oraz klasycznej. Od uczestników zajęć wymagane są przynajmniej podstawowe umiejętności techniczne gry, poczucie rytmu, znajomość podstawowych chwytów gitarowych oraz czytania tabulatury. Zapisy przyjmowane są przez cały rok. Każdy uczestnik zajęć musi posiadać własną gitarę.”

Gitara – nauka ulubionych utworów – dla zaawansowanych” – zajęcia przeznaczone są dla gitarzystów mających pierwsze kroki już za sobą. Wymagana jest umiejętność chwytania podstawowych akordów oraz znajomość tabulatury. Program zajęć dotyczy nauki wspólnie wybranych popularnych utworów o dość łatwym poziomie zaawansowania oraz stopniowy rozwój umiejętności technicznych i teoretycznych. Każdy uczestnik zajęć musi posiadać własną gitarę.”

„Gitara Elektryczna – dla zaawansowanych” – zajęcia przeznaczone są dla gitarzystów zaawansowanych zainteresowanych rozwojem techniki gry oraz teorii w zakresie muzyki rockowej, bluesowej, popowej oraz jazzu. Wspólnie z uczestnikami zajęć wybierzemy utwory do nauki. Warsztaty te są doskonała okazją do poznania jak profesjonalnie ćwiczyć i grać na gitarze elektrycznej, a jest to łatwiejsze niż myślisz.

Każdy uczestnik zajęć musi posiadać własną gitarę.”

Tomasz Szczepaniak – wieloletni pedagog oraz muzyk sesyjny z ponad 25-letnim doświadczeniem. Mgr Wychowania Muzycznego oraz absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie gitary. Laureat wielu nagród muzycznych w kraju i za granicą. Współpracował z wieloma gwiazdami muzyki rozrywkowej oraz jazzowej. Jego gitary można usłyszeć na wielu profesjonalnych wydawnictwach muzycznych. Wszechstronny gitarzysta, kompozytor, aranżer. Jego uczniowie z powodzeniem zdawali egzaminy do szkół muzycznych oraz na wyższe studia muzyczne