You are currently viewing ODWOŁANY SPACER PO KOMOROWIE

Z przykrością informujemy, że z powodu choroby prowadzącej, planowany na sobotę 27 kwietnia spacer tematyczny po Komorowie zostaje odwołany. O nowym terminie poinformujemy niebawem.

Letnisko, Miasto Ogród, czy tylko wieś? Położony w gminie Michałowice, ale graniczący dziś bezpośrednio z Pruszkowem Komorów miał zawsze aspiracje na miarę potencjału jego mieszkańców, wśród których nie brakowało i nie brakuje wybitnych, często barwnych postaci ze świata sztuki czy literatury. Aspiracje nie do końca zrealizowane. Być może zabrakło leżącej u podstaw jego powstania wizji i konsekwencji, które towarzyszyły tworzeniu nieodległej Podkowy Leśnej, a może po prostu – łutu szczęścia.

Warto jednak przespacerować się zielonymi uliczkami tej wciąż kameralnej i klimatycznej miejscowości i poznać jej historię oraz historie niektórych jej znanych mieszkańców czy też ludzi, którzy ją współtworzyli. Znajdziemy wśród nich jedną z najwybitniejszych polskich pisarek, sławnego artystę estrady, uznanego przedwojennego architekta i wielu innych.