You are currently viewing Uniwersytet Otwarty POKOLENIA: Poznaj niezależnego prokuratora

W środę 24 kwietnia zapraszamy do Pałacyku Kasyno na wykład Krystyny Paszek poświęcony meandrom pracy prokuratora. Początek o godz. 11.00. Wstęp: 10 zł lub 40 zł w ramach miesięcznego abonamentu UOP.

W wykładzie zostanie przedstawiona idea niezależnego prokuratora i prokuratury. Dlaczego ważne jest odpolitycznienie prokuratury, co oznacza bycie niezależnym prokuratorem, kiedy wszczynane jest i jak przebiega postępowanie karne, jak gromadzi się dowody przestępstwa, jakie prawa i obowiązki ma pokrzywdzony i podejrzany, jakie uprawnienia ma prokurator w sprawach cywilnych i administracyjnych.

Opowie o tym Krystyna Paszek, prokurator z 30. letnim stażem, od sierpnia 2023 roku w stanie spoczynku. Aplikację i asesurę odbywała w Prokuraturze Rejonowej w Szczecinie, a następnie jako prokurator pracowała w Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Maz. Ukończyła również Szkołę Praw Człowieka w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jako prokurator zajmowała się głównie sprawami karnymi, a także w pewnym zakresie cywilnymi i administracyjnymi. Brała udział w przystankach Tour de Konstytucja oraz prowadziła wykłady dla młodzieży w ramach Tygodnia Konstytucyjnego. Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Niezależnych Prokuratorów Lex Super Omnia, które reprezentuje m.in na wykładach dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W wolnych chwilach uprawia sport, jest biegaczką długodystansową, a od 10 lat biega w górach.

Wydarzenie we współpracy ze Stowarzyszeniem Lex Super Omnia, w ramach Uniwersytetu Otwartego POKOLENIA.

Wstęp: 10 zł lub 40 zł w ramach miesięcznego abonamentu UOP.