You are currently viewing Tribute to Tomasz Stańko – koncert Piotr Schmidt Quartet

Zapraszamy na koncert „TRIBUTE TO TOMASZ STAŃKO” – Piotr Schmidt Quartet w rocznicę 80-tych urodzin Tomasza Stańki. Odbędzie się on w niedzielę 6 listopada o godz. 19.00 w sali przy Świerkowej 1. Bilety: 30 zł normalny / 20 ulgowy. Informacje o koncercie: [email protected]

Rekomendujemy zakup on-line tu https://biletyna.pl/…/Tribute-to-Tomasz…/Podkowa-Lesna

Rezerwacja biletów do kupienia na miejscu (Świerkowa 1) po wcześniejszym umówieniu:
[email protected]
[email protected]
tel. 22 758 94 41 (10.00 – 20.00)

Przed koncertem, o godzinie 18.15, nastąpi odegranie hejnału Podkowy Leśnej autorstwa Tomasza Stańki – Pałacyk Kasyno (balkon).

Piotr Schmidt – Trębacz jazzowy, producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, wykładowca na AM w Katowicach oraz w Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 – 2010 zdobył wiele indywidualnych i zespołowych nagród, wyróżnień i Grand Prix.

Piotr Schmidt ma na koncie jedenaście autorskich płyt oraz od siedmiu lat uważany jest przez czytelników Jazz Forum za jednego z czterech najlepszych trębaczy jazzowych w Polsce. Piotr Schmidt grał na większości najbardziej liczących się festiwali jazzowych w Polsce i wielu w Europie. Współpracował lub współpracuje z największymi nazwiskami polskiego jazzu, a także artystami zagranicznymi.