You are currently viewing Motyl w środku zimy – spotkanie z Krystyną Woźniak-Trzosek

W sobotę 26 listopada zapraszamy na spotkanie z Krystyną Woźniak-Trzosek, autorką książki „Motyl w środku zimy. W poszukiwaniu niestraconego czasu”. Wieczór uświetni mini recital wybitnego muzyka, kompozytora i pianisty jazzowego Włodka Pawlika. Początek o godz. 17.00 w Pałacyku Kasyno. Wstęp wolny.

Krystyna Woźniak-Trzosek – polonistka, dziennikarka. W latach 1996 – 2020 wydawca i redaktor naczelna anglojęzycznego magazynu POLISH MARKET. Za realizację unikatowej na polskim rynku koncepcji promowania Polski na świecie – jej osiągnięć gospodarczych, naukowych i kulturalnych – otrzymała Złoty krzyż Zasługi i odznakę BENE MERITO. Wielokrotnie nagradzana medalem „Dziennikarz Roku”, a za wspieranie przedsiębiorczości polskich kobiet uhonorowana tytułem „Kobiety Wybitnej” przez Europejskie Forum Właścicielek Firm. Otrzymała także Platynowy Laur Ambasadora Spraw Polskich Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Mieszka w bliskim sąsiedztwie Podkowy Leśnej.

Książkę poleca prof. Andrzej Wiszniewski, minister nauki w latach 1997-2001:

Ta książka to nie tylko opis drogi wiodącej Autorkę od skromnego stanowiska nauczycielki szkolnej, do gabinetu redaktor naczelnej znanego w świecie pisma POLISH MARKET. Na tej drodze było mnóstwo znakomitych sukcesów, wielu interesujących ludzi, polityków, artystów, duszpasterzy, uczonych, tytanów medycyny i innych (…). To czyni z tej książki ciekawy dokument współczesnych czasów.(…)