You are currently viewing ZIELONOSĄSIEDZKIE SPOTKANIA FILMOWE: Poprzednie życie

W sobotę 17 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Zielonosąsiedzkie Spotkania Filmowe. Obejrzymy jeden z głośniejszych filmów zeszłego roku, nominowane do Oscara (Najlepszy film i scenariusz) „Poprzednie życie”. Początek seansu o godz. 18.00 przy Świerkowej 1. Wprowadzenie o filmu: Michał Burszta. Wstęp wolny.

„Poprzednie życie” to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.

„Poprzednie życie” przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.To nawiązanie jest nieprzypadkowe: reżyserka „Poprzedniego życia” pochodzi z Korei Południowej. Swój magiczny debiut, kolejny przebój od studia A24, okrzyknięty przez amerykańską krytykę „najlepszym filmem roku”, Celine Song osnuła wokół własnych wspomnień. W rezultacie powstała niezwykła historia o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.(z opisu dystrybutora)

Reżyseria: Celine Song
Występują: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro
Kraj produkcji: USA, Korea Południowa
Rok produkcji: 2023
Język oryginalny: angielski, koreański
Gatunek: dramat
Czas trwania: 105 min

Wprowadzenie do filmu: Michał Burszta
Wstęp wolny! Miejsce: Kino PROJEKT, ul. Świerkowa 1
Film pokazujemy w cyklu: Zielonosąsiedzkie Spotkania Filmowe

Współorganizacja: LGD Zielone Sąsiedztwo, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie