You are currently viewing ŚWIĘTA MIĘDZY POLSKĄ A JAPONIĄ – warsztaty rodzinne

ŚWIĘTA MIĘDZY POLSKĄ A JAPONIĄ to rodzinne warsztaty przeznaczone dla dzieci i rodziców. Serdecznie zapraszamy 16 grudnia (sobota) o godz. 10:00 na Świerkową 1.

Opis: wykonywanie dekoracji świątecznych 'origami’, opowieść o tradycjach świątecznych związanych z rozpoczęciem roku w Japonii, ciekawostki dotyczące sztuki pakowania prezentów oraz kuchni Japońskiej z prostymi przepisami dla zainteresowanych.

Termin: 16.12.2023 r., godz. 10-12
Adres: CKiIO, ul. Świerkowa 1

Opłata:
20 zł/ dziecko + rodzic/opiekun z Podkowiańską Kartą Mieszkańca
40 zł/dziecko + rodzic/opiekun – pozostali uczestnicy
Opłaty należy dokonać przelewem tradycyjnym na konto bankowe 59 1240 6348 1111 0011 0207 3981 (w  tytule przelewu podając: imię i nazwisko uczestnika oraz nazwa opłacanych warsztatów/zajęć).

Prowadzący:
Sławomir Rumiak – artysta wizualny, fotograf. Od lat związany z Japonią, gdzie realizował projekty artystyczne, wystawiał i współpracował z tamtejszymi artystami. Kuratorował też wystawy japońskich artystów w Polsce (m.in. „Simon Yotsuya i przyjaciele”, Muzeum Śląskie/CSW Kronika w Bytomiu oraz Kishin Shinoyama „Atokata”, BWA Katowice) Wykładał na uczelniach w Japonii i Holandii, na Akademii Sztuk pięknych w Katowicach oraz w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Kanon Myokoin – artystka, projektantka graficzna z Tokio. Zajmuje się też fotografią i projektowaniem form użytkowych. W Japonii projektowała m.in. pierwsze oryginalne karty pokemon przeznaczone na polski rynek. Laureatka nagrody miasta Tokio za plakat społeczny