You are currently viewing „Społeczeństwo populistów” – spotkanie ze  Sławomirem Sierakowskim i Przemysławem Sadurą

W niedzielę 3 grudnia o godz. 17.00 na Świerkowej 1 odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Sierakowskim i Przemysławem Sadurą, autorami książki „Społeczeństwo populistów”. Rozmowę poprowadzi Zofia Wojtkowska. Wstęp wolny.

„Społeczeństwo populistów” to historia pisana pod prąd. Nie analizujemy populizmu przez pryzmat polityków, ale patrzymy na Polki i Polaków. Nie tylko tych głosujących na populistów, ponieważ ten problem dotyczy niestety nas wszystkich. Jest to opowieść o społeczeństwie, które nie ufa nikomu – sobie wzajemnie, politykom ani państwu i jego instytucjom. Czy w Polsce można rządzić nie grając w populizm? Przeczytasz o tym w „Społeczeństwie populistów”.

Sławomir Sierakowski – szef „Krytyki Politycznej”. Senior Fellow w Niemieckiej Radzie Polityki Zagranicznej (DGAP). Stypendysta uniwersytetów Harvarda, Princeton i Yale, a także dwukrotnie Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu, Richard von Weizsäcker Fellow w Robert Bosch Academy w Berlinie i Mercator Fellow for Outstanding Personalities. Publicysta „Polityki”. Felietonista najpierw „New York Times”, a obecnie Project Syndicate i Onet.pl. Publikuje także w „Financial Times”, „Die Zeit” oraz „New York Review of Books”.

Przemysław Sadura – dr hab, prof. Uniwersytetu Warszawskiego. Szef Katedry Socjologii Polityki na Wydziale Socjologii UW. Profesor gościnny w University College London (2019-2022). Kurator Instytutu Krytyki Politycznej. Ekspert Fundacji Pole Dialogu. Autor lub współautor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz kilku książek m.in. „Państwo, szkoła, klasy” oraz z Maciejem Gdulą „Style życia i porządek klasowy w Polsce”.