You are currently viewing Koncert muzyki kameralnej pamięci Józefa Kolinka

W sobotę 9 września zapraszamy na Koncert muzyki kameralnej poświęcony pamięci Józefa Kolinka, mistrza skrzypiec, animatora życia muzycznego Podkowy i jej długoletniego mieszkańca. Początek o godz. 17.30 w Pałacyku Kasyno. Wstęp wolny.

Wystąpią muzycy młodego pokolenia, mieszkańcy Podkowy Leśnej: studentka Royal Academy of Music w Londynie Dorota Kolinek (altówka) i wykładowca UMFC w Warszawie Krzysztof Stanienda (fortepian).

Dorota Kolinek rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, gdzie przez dwanaście lat kształciła się pod opieką Jolanty Maciejewskiej (POSM im. E. Młynarskiego oraz POEZSM), Katarzyny Budnik oraz Profesora Andrzeja Gębskiego (OSM im. Z. Brzewskiego).

Od 2019 roku jest studentką Royal Academy of Music w Londynie, gdzie studiuje grę na altówce u Profesora Martina Outrama oraz altówkę barokową u Profesor Annette Isserlis.

Dorota jest laureatką międzynarodowych i krajowych konkursów altówkowych oraz miała okazję uczestniczyć w wielu kursach mistrzowskich, gdzie pracowała z takimi profesorami jak Nobuko Imai, Yuri Bashmet czy Garth Knox.

Dorota interesuje sie rownież wykonawstwem historycznym i pobiera nauki gry na violi d’amore.
Jest członkinią International Viola d’amore Society i miała okazję grać w wielu zespołach specjalizujących się w wykonawstwie historycznym na skrzypcach i na altówce barokowej.

W styczniu 2023 roku Dorota wzięła udział we wspólnym projekcie Royal Academy of Music i Juilliard
School of Music z Barbarą Hannigan i nagrała utwory Igora Strawińskiego na płytę, która ukaże się jesienią tego roku nakładem Linn Records.

Obecnie jest altowiolistką Meraki Quartet, kwartetu smyczkowego, który tworzy z innymi studentami Akademii. W maju 2023 roku, Kwartet został wybrany by reprezentować Royal Academy of Music na Cavatina Chamber Music Competition w Wigmore Hall w Londynie.

Dorota otrzymała stypendia od Burmistrza Miasta Podkowa Leśna, Royal Academy of Music, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Wydarzenie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Podkowie Leśnej.