You are currently viewing Koncert Muzyki Kameralnej

W sobotę 19 listopada w Pałacyku Kasyno odbędzie się koncert muzyki kameralnej. Będzie można posłuchać kompozytorów francuskich (i nie tylko) w interpretacji na flet i fortepian. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Wystąpią:

Helena Perek – flet

Katia Matokh – fortepian

Helena Perek

Pierwsze kroki w kierunku poznawania muzyki zrobiła już w wieku 5 lat, od dziesiątego roku życia rozpoczęła swoją przygodę z fletem poprzecznym. Z wyróżnieniem ukończyła Liceum Muzyczne oraz Akademię Muzyczną w Mińsku. W trakcie nauki brała udział w Krajowych oraz Międzynarodowych Konkursach i Festiwalach gdzie zdobywała liczne nagrody. W składzie zespołu flecistów „Syrinx” wielokrotnie występowała na scenach w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Rosja i in),w latach 2003-2016 razem z zespołem brała udział w turnusach charytatywnych organizowanych przez Fundację „Heim-Statt Tschernobyl”. Współpracowała z Orkiestrą Opery i Baletu w Mińsku, Narodową Orkiestrą Republiki Białoruś, Chórem Mieszanym Katedry Wawelskiej, brała udział w projektach Opery oraz Filharmonii Krakowskiej.

Katia Matokh

Absolwentka Akademii Muzycznej w Mińsku, brała udział w Konkursach i Festiwalach Międzynarodowych gdzie zdobywała liczne nagrody. W składach zespołów kameralnych oraz jako solistka z recitalami zaprezentowała się na scenach Niemiec, Francji, Czech, Polski, USA i in. Obecnie współpracuje z Filharmonią Gorzowską

Organizatorzy koncertu: Stowarzyszenie Ogród Sztuk i Nauk, Willa Aida, CKiIO