You are currently viewing WRÓĆMY DO SIEBIE – warsztaty taneczno – ruchowe

Najbliższe warsztaty ruchowo-taneczne z Olą Zdunek, w ramach projektu “Wróćmy do siebie”, odbędą się w sobotę 8 maja w godz. 11.00 – 15.00 w plenerze. Spotkanie w ścisłym reżimie sanitarnym. Zapisy: [email protected]

Jak trzeba się przygotować?

ubrać się w swobodne, niekrępujące ruchów ciuchy, dobrze zadbać o ciepłe stopy
mieć przy sobie coś do pisania: notatnik / zeszyt i długopis/ kredki
zabrać ze sobą otwartość na ruch, refleksję, inną opinię niż własna, ciekawość.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Wróćmy do siebie” Projekt jest realizowany i dofinansowany w ramach Programu „UTW – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Wstęp wolny.
O projekcie:

Podkowiańscy seniorzy znowu w akcji!

Pamiętają Państwo spektakl “Kto za kolejką tą stoi” na peronie WKD? Było to w roku 2013, w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody. Nowatorskie i śmiałe przedstawienie dało początek teatrowi Kiosk Ruchu, który działa pod kierunkiem Aleksandry Zdunek w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich do dziś, a jego kolejne propozycje pełne są metaforycznych znaczeń. Pierwszy, inicjacyjny spektakl powstał jako część projektu zgłoszonego przez Emilię Drzewicką do programu “Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”.

Więcej o działalności Kiosku Ruchu TUTAJ.

I oto dobra wiadomość: nowy projekt Emilii Drzewickiej został też doceniony przez jury konkursowe! A konkurencja była duża. Zgłoszono około 300 pomysłów, z czego dofinasowanie otrzyma 22. Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich pełni funkcję instytucji wspierającej.  Zatem zapraszamy do udziału w projekcie “Wróćmy do siebie”.

Od października mieszkańcy Podkowy Leśnej (i wszyscy chętni) będą mogli wziąć udział w warsztatach z porozumienia bez przemocy, w dramie i w warsztatach ruchu improwizowanego. Ten ostatni warsztat zakończy się amatorskim spektaklem podczas podkowiańskich Otwartych Ogrodów w czerwcu 2021. Chcemy pomóc mieszkańcom budować poczucie dobrostanu w swoim miejscu na ziemi. W warunkach zagrożeń, niepewnej czasami przyszłości skupiamy się na sobie, zapominając, jak ważne są poczucie wspólnoty i wsparcie grupy. Podkowa Leśna jest miejscem szczególnym, z wielkimi tradycjami w tym względzie. Pozwólmy jej taką pozostać. Takie jest przesłanie projektu i o tym ma być spektakl, stworzony wspólnie ze wszystkimi, którzy zechcą do niego się włączyć. Będzie twórczo, ciekawie i wspólnotowo. 

Aktualne informacje o projekcie na naszym profilu FB!

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print