You are currently viewing Kiosk Ruchu

Miejsce: ul. Świerkowa 1

Terminy 2020: 3 października, 17 października, 7 listopada, 28 listopada, 12 grudnia, godzina 15.00- 19.00

Opłata: zajęcia bezpłatne w ramach projektu „Wróćmy do siebie” współfinansowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Ę”/ program „Seniorzy w Akcji”

Start: 3 października 2020

Zajęcia prowadzi: Aleksandra Zdunek -psychoterapeutka (IPTiR), instruktorka tańca współczesnego (MKiDN), psycholożka (UW). Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz grupowe warsztaty rozwoju osobistego. Od 14 roku życia pracuje z grupami w różnym wieku, od 4 do 70+. Swój cel w pracy z każdą grupą określa jako stworzenie warunków oraz udostępnienie uczestnikom grupy (oraz grupie jako całości) narzędzi, które pozwolą im zrealizować swoje cele.
 
KIOSK RUCHU rozpoczyna już 9 rok działania w CKiIO w Podkowie Leśnej!
 
Jesteśmy międzypokoleniową grupą, której językiem pracy i twórczości jest ruch. Na warsztatach uczymy się jak za pomocą ciała i ruchu wyrazić nasze pomysły, idee, obrazy, uczucia, wartości. Wspólnie stawiamy ważne dla nas pytania i  szukamy miliona możliwych odpowiedzi, by potem wybrać te, które nas przekonują, ubrać je w ruch, a następnie stworzyć nowy spektakl.
Każdy warsztat składa się z kilku części:
– zadania i ćwiczenia fizyczne (każdy uczestnik realizuje polecenia w ramach własnych możliwości), które wzmacniają i uelastyczniają ciało;
– zadania z improwizacji ruchowej, które poszerzają nasze możliwości korzystania z ciała jako narzędzia ekspresji (rozbudowują język ruchowy), uczą kreatywności, dają przestrzeń na wyrażenie za pomocą ruchu tego, co chcemy wyrazić;
– grupowa praca nad wspólnie tworzonym spektaklem, bez przygotowanych wcześniej scenariuszy. Rozmawiamy, piszemy, ruszamy się, wspólnie znajdujemy temat, który aktualnie nas interesuje, który następnie oglądamy ze wszystkich możliwych stron. W tym roku naszą inspiracją jest temat „Wróćmy do siebie”, związany z konflikatami i podziałami w przestrzeni publicznej a tym co nas jednoczy, wzmacnia, inspiruje. Następnie mnożymy pomysły, tworzymy sceny, by potem wybrać i ułożyć w spójną całość nowy spektakl.
 
 Mamy na swoim koncie jedenaście przedstawień: „Kto za kolejką tą stoi?” (2013),„Domknięcie” (2013), „Zmiana” (2014), „Spotkanie” (2015), „Plac Zabaw” (2015), „Numer” (2016), „Koło” (2016), „Taniec na kartki” (2016), „Dom. W czterech aktach” (2017) oraz „Przyjemność” (2018) oraz „Połączenia” (2019).
 
Zapraszamy do dołączenia do projektu! Nie wymagamy specyficznych umiejętności tanecznych czy ruchowych, poczucia rytmu czy pełnej sprawności. Do grupy zapraszamy zarówno tych, którzy chcą spróbować swoich sił „na scenie”, występując w przygotowywanym wspólnie spektaklu, jak również zainteresowanych własnym rozwojem, którzy chcą tylko wziąć udział w zajęciach. To, co jest konieczne, by do nas dołączyć, to odwaga w poszukiwaniu tego co nowe, potrzeba rozwoju i chęć tworzenia.

Galeria

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print