You are currently viewing FOO: Wooden Music. Koncert jazzowy

W sobotę 8 czerwca zapraszamy Państwa na koncert jazzowy „Wooden Music”. Początek o godz. 19.00. Miejsce: OFFczART, Owczarnia, ul. Zaułek 17. Wstęp wolny.

Artystów połączyła wspólna muzyczna wizja – inspirowana naturą, jej cyklami i przemianami, którą realizują na instrumentach wykonanych z drewna.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa malarstwa Wojtka Więckowskiego, która będzie dostępna do oglądania przed i po koncercie oraz następnego dnia.

Koncert jest organizowany w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej 2024, nr. 30 programu.

Artyści muzyczni:
AMALIA UMEDA – skrzypce.
Improwizatorka, kompozytorka, liderka Amalia Umeda Quartet, członkini zespołu Hand to Earth. Gra na skrzypcach, altówce i wykorzystuje głos, obserwując działanie intuicji w procesie tworzenia. Jej debiutancki album kwartetu, „Nowoświt”, powstał we współpracy z Polskim Radiem Program 2, a zespół zagrał trasę koncertową w ramach programu Footprints Europe 2021. Amalia współpracuje z zespołem Hand to Earth, występując na międzynarodowych festiwalach. Jest laureatką licznych nagród, w tym 3. miejsca na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta 2022. W ubiegłym roku Amalia była nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii: Debiut fonograficzny roku – jazz i do nagrody Grand Prix Jazz Melomani – nominacja w kategorii: Nadzieja melomanów.
https://www.amaliaumeda.com/

KUBA WÓJCIK – gitara.
Gitarzysta, kompozytor, pedagog i podróżnik. Twórca projektów z pogranicza jazzu i awangardy, takich jak Minim feat. Sainkho, Mad Ship, oraz Kuba Wójcik’s Threak. Jako solista eksploruje ambientowe brzmienia, łącząc gitarę z elektroniką. Współpracował m.in. z Rolfem Kuhnem i Sainkho Namtchylak. Koncertował na festiwalach na całym świecie, a jego twórczość inspirowana jest naturą i tradycyjnymi kulturami. W 2020 roku zajął 3. miejsce w rankingu gitarzystów Jazz Forum. Organizator Spontanicznych Kompozytorskich Spotkań, stypendysta Rhythmic Music Conservatory i miasta Warszawy na rok 2021.
https://kubawojcik.com/

FRANCISZEK POSPIESZALSKI – kontrabas
Kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent duńskiego Rhythmic Music Conservatory oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Aktywnie działa jako sideman i lider kilku projektów. Jego autorska płyta „1st level” ukazała się w 2017 roku, a w 2021 roku wydał „Second Step”. Jest laureatem nagrody Złoty Kontrabas im. Andrzeja Cudzicha na konkursie Jazz Juniors 2019 oraz nagrody specjalnej na konkursie Krokus Jazz Festiwal 2020. Otrzymał stypendium programu „Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury w 2022 roku.
https://franciszekpospieszalski.pl/

Artysta, przy którego obrazach odbędzie się koncert:
WOJTEK WIĘCKOWSKI
Malarz i gitarzysta związany z warszawską sceną muzyki improwizowanej oraz bydgoskim klubem Mózg. Jego twórczość malarska to eksploracja abstrakcji, gdzie łączy techniki olejne z monotypią. Charakterystyczne dla jego prac są bogate faktury i wiele tłustych warstw kolorów sprowadzonych do monochromatycznego tła, na którym wyłaniają się odbitki z czarnej i białej farby drukarskiej. Jego malarstwo to opowieść o odwiecznym festiwalu mimetyzmu w świecie, sięganiu pamięcią do naszych początków. Pradawny rytuał we współczesnym ujęciu, medytacja nad tym skąd się wzięliśmy i co nas łączy z prakrewnymi z wody, powietrza i ziemi.
Więckowski wystawiał na licznych wystawach solowych i zbiorowych oraz targach sztuki w Polsce i Europie.Tworzy również muzykę, łącząc w niej fascynację amerykańskim folkiem, hinduską ragą, współczesną muzyką elektroakustyczną i awangardą XX wieku.

Miejsce: OFFczART, Owczarnia, ul. Zaułek 17.
Data: 08.06 sobota, godzina 19:00
Koncert jest organizowany w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej 2024, nr. 30 programu.
Organizatorzy: CKiO i OFFczART
Kuba Wójcik – muzyka i Alicja Chmielewska – kuratorka wystawy.