You are currently viewing Potworny Chaos pod Siódemką – wernisaż Andrzeja Świetlika

W sobotę 8 czerwca Dom No 7 | Przestrzeń Kameralna (ul. Helenowska 7) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Świetlika „Potworny chaos pod siódemką”. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny. Wydarzenie towarzyszy 20. edycji Festiwalu Otwarte Ogrody.

ANDRZEJ ŚWIETLIK
FOTOGRAFIA

8 czerwca 2024 (sobota), godz. 17.00
Kuratorka wystawy: Sylwia Krzemianowska

Dom No 7 | Podkowa Leśna, ul. Helenowska 7

Patronat Honorowy:
MINISTER KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
BURMISTRZ MIASTA PODKOWA LEŚNA

Andrzej Świetlik – fotograf, współautor filmów, akcji artystycznych i projektów multimedialnych. Absolwent ASP w Warszawie, dr sztuk wizualnych.

W 1979 roku wraz z kilkoma młodymi adeptami fotografii założył grupę twórczą „Łódź Kaliska”. Najnowszą, z 2022 r. realizacją jest seria fotografii inspirowana dramatem Williama Szekspira Makbet.

Andrzej Świetlik jest też współautorem albumów „Łodzi Kaliskiej”: Bóg zazdrości nam pomyłek (1999), New pop (2004) i Lokacje (2009). Z tą grupą do tej pory brał udział w ok. 350 wystawach na całym świecie.

Od lat 90. XX w. Andrzej Świetlik, niezależnie od współpracy z grupą „Łódź Kaliska”, stał się znany z fotografii portretowej i prac realizowanych dla rynku reklam. Wspólnie z Tomaszem Sikorą zainicjował w 2002 r. działalność „Galerii bezdomnej” czyli ogólnodostępnych pokazów twórczości fotograficznej organizowanych przez wolontariuszy w użyczonych im prowizorycznych pomieszczeniach w różnych miastach na całym świecie.

Andrzej Świetlik jest autorem albumów fotograficznych: Między, 2011 (rzecz o pracy Stanisława Dróżdża – Między), Złotów. I tak wszyscy wiedzą, 2015 i Ciechowski-Świetlik, 2016, (poświęcony wybitnemu liderowi zespołu Republika, którego fotografował przez 12 lat do jego śmierci w 2001 r.).

www.andrzejswietlik.pl
https://www.domnr7.pl/