You are currently viewing Piotr Młodożeniec: Malarstwo

Zachęcamy do odwiedzenia trwającej do 20 listopada wystawy malarstwa Piotra Młodożeńca w Domu No 7 | Przestrzeni Kameralnej – Podkowa Leśna, ul. Helenowska 7. Ekspozycja czynna będzie w sobotę 4 listopada w godz. 12-16. Wstęp wolny. 

Wystawa czynna:
Dom No 7 | Przestrzeń Kameralna / Podkowa Leśna ul. Helenowska 7
Zachęcamy do rezerwacji terminu na http://domnr7.pl/wystawy

Kurator wystawy: Sylwia Krzemianowska

Ekspozycja czynna do 20 listopada 2023.
Podkowa Leśna, ul. Helenowska 7 | Wstęp wolny!
http://www.domnr7.pl/
www.ckiopodkowa.pl
Partner: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich
Patronat Honorowy:
Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego
Zarząd Główny Związku Polskich Artystów Plastyków
Patronat medialny: Rynek i Sztuka

Zapraszamy do udziału w dwóch wyjątkowych wydarzeniach – dwóch wystawach – Piotra Młodożeńca i Stanisława Młodożeńca – BRACIA MŁODOŻEŃCY W PODKOWIE, które odbędą się 7 października 2023 w Domu No 7 | Przestrzeni Kameralnej w Podkowie Leśnej przy ul. Helenowskiej 7 – wernisaż wystawy malarstwa Piotra Młodożeńca i 14 października 2023 w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej przy ul. Lilpopa 18 – wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Stanisława Młodożeńca. Obie wystawy realizowane w artystycznym dialogu dwóch twórców – są jednocześnie dwoma odrębnymi ekspozycjami – spójnikiem jest sztuka dwóch braci, dwóch wielkich indywidualności artystycznych, synów Jana Młodożeńca – jednego z czołowych polskich plakacistów i twórców Polskiej Szkoły Plakatu, wnuków Stanisława Młodożeńca – poety. Obaj artyści to dwie wielkie osobowości, wybitne postacie świata sztuki, absolwenci warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – Stanisław ceniony malarz, od ponad dwudziestu lat mieszkający i tworzący w Nowym Jorku, który chętnie uwiecznia w swoich pracach, Piotr wybitny grafik, malarz, rysownik, ilustrator, autor animowanych filmów.

PIOTR MŁODOŻENIEC – grafik, malarz, rysownik, projektant, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych, a nawet świetlnych kompozycji neonowych. Urodził się 17 lipca 1956 roku w Warszawie. W latach 1976 -1981 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, najpierw malarstwo w pracowni prof. Teresy Pągowskiej, potem sztukę książki w pracowni prof. Janusza Stannego, a dyplom uzyskał w 1981 roku w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. W 1991 roku razem z Markiem Sobczykiem założył spółkę artystyczną „Zafryki”, firmę projektującą plakaty, ilustracje, grafikę użytkową. Tworzył znaki graficzne i ulotki dla „Solidarności”. W 1993 roku otrzymał Grand Prix na Festiwalu Plakatu w Chaumont. W 1998 roku otrzymał srebrny medal na 16. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Wilanowie (kategoria – wydarzenia kulturalne). Mieszka i pracuje w Warszawie.

STANISŁAW MŁODOŻENIEC – urodził się w 1953 roku w Warszawie. Ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych, gdzie studiował w Pracowniach M. Byliny i J. Sienickiego (Dyplom) w latach 1972-1978. Od 1983 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych. Co kilka lat wystawia w Polsce. Inspiracje artystyczne czerpał z twórczości wielkich artystów awangardowych i sztuki naiwnej. Maluje typy ludzkie, miejskie pejzaże ekspresyjnie zdeformowane. Dużo szkiców i rysunków jest codziennym zapisem – komentarzem rzeczywistości.