You are currently viewing Kultura Japonii dla dzieci

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty pt. "KULTURA JAPONII". Najbliższe zajęcia odbędą się 7 października 2023 r., w godz. 10:00-13:00, przy ul. Świerkowej 1. Ilość miejsc ograniczona!

Japonia jest krajem, którego globalny wpływ kulturowy widoczny jest na wielu poziomach, od japońskiej tradycji po kulturę popularną – wiele zjawisk nieustannie przenika do kultury globalnej. Karate, judo, sumo, origami, ikebana, bonsai, czy współczesna manga lub pokemony – to tylko mała cząstka japońskich słów znanych na całym świecie. Ciągle jednak wiele zaskakujących tradycji i umiejętności Japończyków pozostaje do odkrycia.

Celem spotkań jest przybliżenie kultury Japonii w formie atrakcyjnej dla dzieci. Każdego dnia program podzielony jest na część informacyjną z materiałem audiowizualnym podzielonym na krótkie bloki i część praktyczną, podczas której dzieci będą aktywnie uczestniczyły w warsztatach-zabawach – poznają m.in: japońskie zabawki i festiwale dziecięce, tradycyjną
sztukę rzeźbienia słodyczy amezaiku, będą bawiły się m.in. sztuką pakowania chustą furoshiki, składaniem origami i wycinaniem papieru kamikiri. Dzieci poznają też ciekawostki języka japońskiego i będą zapisywały swoje imiona japońskimi znakami.

Prowadzący:
Sławomir Rumiak – artysta wizualny, fotograf. Od lat związany z Japonią, gdzie realizował projekty artystyczne, wystawiał i współpracował z tamtejszymi artystami. Kuratorował też wystawy japońskich artystów w Polsce (m.in. „Simon Yotsuya i przyjaciele”, Muzeum Śląskie/CSW Kronika w Bytomiu oraz Kishin Shinoyama „Atokata”, BWA Katowice) Wykładał na uczelniach w Japonii i Holandii, na Akademii Sztuk pięknych w Katowicach oraz w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
Kanon Myokoin – artystka, projektantka graficzna z Tokio. Zajmuje się też fotografią i projektowaniem form użytkowych. W Japonii projektowała m.in. pierwsze oryginalne karty pokemon przeznaczone na polski rynek. Laureatka nagrody miasta Tokio za plakat społeczny.

Opłata: 15 zł/osoba – z Podkowiańską Kartą Mieszkańca | 30 zł/osoba – pozostali uczestnicy.

ZAPISY: STREFAZAJĘĆ.PL.