You are currently viewing Spektakl muzyczny „Ptasie Wesele” z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 4 czerwca o godz. 12:30 zapraszamy na spektakl muzyczny "Ptasie Wesele" w wykonaniu Teatrzyku Słuchaj Uchem. Wstęp wolny!

Spektakl muzyczny „Ptasie Wesele” w wykonaniu Teatrzyku Słuchaj Uchem – Janusz Prusinowski Kompania.

Historia o „Ptasim Weselu” jest obecna w tradycji muzycznej całej Polski. Korzystając z różnorodności form – tańca, śpiewu, dawnych zabaw i technik tworzenia ozdób – przygotowujemy się do wesela Króla Ptaków. Na jego dworze znajdą dla siebie miejsce ptaki śpiewające, grajkowie, tancerze soliści i tańczący ptasi ludek. Kolorowe wycinanki ozdobią drzewo życia. Dzieci poznają ptasie tańce – sroczkę, kokoszkę, przepiórkę i nauczą się kilku zwrotek „ptasiego wesela”. Będziemy także bawić się głosem naśladując ptasie zawołania.

Spektakl jest podzielony na trzy części:

  • koncertową – do oglądania i słuchania,
  • warsztatową – naukę tańców i wykonanie ozdób oraz finał
  • czyli część taneczną dla dzieci, rodziców i muzyków razem bawiących się na Ptasim Weselu.
 
Janusz Prusinowski Kompania – to uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów – Jana Lewandowskiego, Kazimierza Meto, Józefa Zarasia, Piotra i Jana Gaców, Tadeusza Kubiaka i wielu innych – a zarazem awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji. Muzykę łączą z tańcem, archaiczność z doświadczeniem współczesności, trasy koncertowe zaś z działalnością edukacyjną w Polsce i na świecie.
 
Janusz Prusinowski – śpiew, skrzypce, harmonia polska,
Michał Żak – śpiew, klarnet, saksofon sopranowy i inne dęte
Piotr Piszczatowski – śpiew, bębenek, baraban
Karolina Anna Prusinowska – śpiew
 

W przypadku złej pogody spektakl odbędzie się w sali widowiskowej przy Świerkowej 1.