You are currently viewing ZIELONOSĄSIEDZKIE SPOTKANIA FILMOWE: Wulkan miłości

W sobotę 22 kwietnia zapraszamy na kolejny seans w ramach Zielonosąsiedzkich Spotkań Filmowych. Tym razem pokażemy nominowany w tym roku do Oscara film dokumentalny „Wulkan miłości”. Początek o godz. 18.00 w kinie PROJEKT. Wstęp wolny. Dyskusję po filmie poprowadzi Michał Burszta.

Wulkan miłości (Fire of Love)
reż. Sara Dosa
prod. Kanada, USA, 2022, 93 min


Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo naukowe Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali razem do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także wspólnie – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. Wulkan miłości z narracją Mirandy July jest hipnotyczna analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. „Ciekawość jest silniejsza od lęku” – jak stwierdziła kiedyś Katia.

Wulkan miłości otrzymał Nagrodę za Najlepszy Montaż w Amerykańskim Filmie Dokumentalnym na tegorocznym festiwalu w Sundance. Autorem muzyki oryginalnej jest Nicolas Godin – połowa francuskiego duetu Air.

Film był nominowany do nagrody Oscara za rok 2022 w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Wydarzenie we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Zielone Sąsiedztwo.

Wstęp i dyskusja po filmie: Michał Burszta.
Wstęp wolny!