You are currently viewing Marcin Styczeń – Lubię gadać z Leonardem

W sobotę 14 stycznia zapraszamy do sali przy Świerkowej 1 na koncert Marcina Stycznia, który zaprezentuje utwory z repertuaru Leonarda Cohena. Początek o godz. 18.00. Bilety w cenie: 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy). Info i rezerwacje: [email protected]; tel.: 571 271 790

Bilety dostępne na stronie: Biletyna.pl
40 zł – normalny
30 zł ulgowy (uczniowie, studenci do 26. r. ż., seniorzy 60+, posiadacze Podkowiańskiej Karty Mieszkańca). 
Miejsca nienumerowane

Koncert „Lubię gadać z Leonardem” to jedenaście piosenek Leonarda Cohena z jego trzech ostatnich albumów w wykonaniu i w tłumaczeniach pieśniarza Marcina Stycznia.

Do tej pory nikt w Polsce nie wykonywał tych utworów. Nie było także tłumaczeń, ponieważ największy popularyzator twórczości kanadyjskiego barda Maciej Zembaty zmarł w 2011 roku. Jest to zatem dzieło pionierskie. Wszystkie tłumaczenia zostały zaakceptowane przez spadkobierców Leonarda Cohena.

Za aranżacje piosenek odpowiada znakomity kompozytor i aranżer Marcin Kuczewski: Największym wyzwaniem w pracy nad albumem „Lubię gadać z Leonardem” było wykreowanie takiej przestrzeni muzycznej, która nie konkurowałaby z warstwą tekstową, nadrzędną przecież w twórczości Cohena. Marcinowi udało się stworzyć osobliwe i jednocześnie wierne „rytmicznie” tłumaczenia, dzięki czemu naszym drogowskazem w poszukiwaniach aranżacyjnych mógł być puls, tak istotny w muzyce Cohena.