You are currently viewing PROJEKT 3K: Bezpłatny pokaz filmu „Maiden”

W sobotę 5 listopada o godz. 18.00 zapraszamy do kina PROJEKT przy Świerkowej 1 na otwarty, bezpłatny seans filmu dokumentalnego „Maiden”. To ostatni z pokazów realizowanych w ramach projektu 3K.

Ta historia sprawi, że nabierzecie wiatru w żagle, bo dziewczyny z „Maiden” mają wyjątkowy dar przekonywania, że w życiu da się pokonać wszelkie uprzedzenia i przesunąć każde granice. Trzymający w napięciu jak dreszczowiec, znakomity dokument Alexa Holmesa jest opowieścią o kobietach, które chciały całego życia. O ich determinacji, sile i marzeniach, których nie zatrzymała potężna fala niechęci.

W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie „Maiden” Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu. „Dziewczyny na morzu to same problemy”. „Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni” – słyszała od początku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. „Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem” – mówi po latach. „Nie chciałyśmy zwykłej pracy, tylko przygody!” – dodają jej koleżanki. Fascynujące biografie kobiet, które przetarły szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnością zainspirują współczesne poszukiwaczki przygód: dzielne córki i odważne matki.

Pasjonujący, emocjonujący, jak najlepsza sportowa rozgrywka; a przy tym dostarczający potężnej dawki wzruszeń, film Alexa Holmesa dowodzi, że dla dziewczyn z „Maiden” był to naprawdę wyścig o wszystko: o szacunek, uznanie, o należne kobietom miejsce – nie tylko w sporcie. Przeciwnikiem groźniejszym od oceanu (który stale „próbuje cię zabić”), są bowiem wszyscy ci, którzy wmawiają kobietom, że nie potrafią, że nie dadzą rady, że się nie nadają. A ocean? Dla kobiet jest wolnością.

Organizator: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”

Stowarzyszenie LGD Zielone Sąsiedztwo w ramach projektu 3K Kompetencje Kreatywność Kobiecość zorganizowało cykl ogólnodostępnych, bezpłatnych projekcji w Podkowie Leśnej:

24.09.2022r o godz 18 ej „Matki równoległe” reżyseria Pedro Almodóvar, ul. Świerkowa 1
8.10.2022r o godz 18ej „Fantastyczna kobieta” Reżyseria: Sebastián Lelio, ul. Lilpopa 18
22.10.2022r o godz 18 „Arab blues” Reżyseria: Manele Labidi ul. Świerkowa 1
5.11.2022r o godz 18 ej „Maiden” Reżyseria: Alex Holmes ul. Świerkowa 1

Projekt 3K realizowany jest w partnerstwie z CKiIO w Podkowie Leśnej.