You are currently viewing Król i morze – spektakl teatralny dla dzieci

W niedzielę 25 września o godz. 15:00 zapraszamy na spektakl "Król i morze" na podstawie książki Heinza Janischa. Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed spektaklem w budynku przy ul. Świerkowej 1. Spektakl przeznaczony dla widzów od 10 roku życia.

Co myśli kot o władzy?
Czy własny cień może uczyć pokory?
Co łączy chmurę z wolnością?
Czego może nauczyć Króla wiewiórka?
Jaki skarb kryje w sobie drzewo?
Jak deszcz mówi o przemijaniu?
Król w spotkaniach ze słońcem, cieniem czy kotem traktuje o sprawach najważniejszych i prostych zarazem. To sceniczna adaptacja dzieła o władzy, pokorze, harmonii świata, o sile natury i miejscu człowieka w spotkaniach z nią. Dialogi, budowane uważnością i prostotą, przenoszą widza do sfery ducha i metafizyki. Każdy z nas bywa Królem w swoim królestwie codzienności.
—————————————————-
Reżyseria, scenariusz, scenografia: Dariusz Kunowski
Muzyka: Jerzy Kornowicz
Montaż muzyczny: Andrzej Kijanowski
Występują: Andrzej Bocian, Katarzyna Żytomirska, Agata Brzozowicz, Piotr Herbich
Światło i dźwięk: Tomasz Strzelczyk, Cukier
 
***
Spektakl dedykuję pamięci przyjaciela, pedagoga teatralnego, reżysera i scenografa –Marcina Jarnuszkiewicza.

Dariusz Kunowski, reżyser Marcin Jarnuszkiewicz (1947-2016) był wybitnym scenografem, pedagogiem i reżyserem teatralnym. Ukończył studia na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej ASP i Wydziale Reżyserii warszawskiej PWST. Zadebiutował w 1974 roku scenografią do inscenizacji Balladyny Słowackiego w Teatrze Narodowym. Pracował m.in. w Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie, Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie i Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Był wykładowcą na warszawskiej ASP i Akademii Teatralnej.
 
————————-
Dofinansowano z budżetu Państwa- ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS