You are currently viewing ART-WARSZTATY 2022

W lipcu i sierpniu zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat na ART-WARSZTATY, czyli kreatywne wakacje przy Świerkowej 1 organizowane wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Podkowie Leśnej. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny dla dzieci zamieszkałych w Podkowie Leśnej oraz gości z Ukrainy. Pozostali: 100 zł / tydzień. Informacje i zapisy: [email protected]

4-8 lipca godz. 10.00-12.00
PACHNĄCE WAKACJE

Jeśli chcesz nauczyć się, jak powstają świece, woski, tabliczki zapachowe i kosmetyki – zapraszamy Cię na krótki, wakacyjny kurs.
Codziennie kursanci wykonują inny pachnący produkt i zabierają go do domu. Podczas zajęć dowiesz się, jak w domowych warunkach wykonać świece, woski i kosmetyki.
Prowadząca: Julita Antoniak-Szczur (Pachnąca Wanna) jest autorką wszystkich produktów z asortymentu marki Pachnąca Wanna. Tematyką zapachów do domu zajmuje się od ponad 10 lat, od 4 lat sama tworzy świece zapachowe a od 2 prowadzi warsztaty, na których dzieli się wiedzą i doświadczeniem.
Podczas warsztatów używa wyłącznie certyfikowanych produktów przeznaczonych do wyrobu świec. Pracuje na wosku sojowym, olejkach zapachowych z klasyfikacją IFRA przeznaczonych do świec, szklanych pojemnikach z polskich hut.
Zapraszamy dzieci w wieku 9-14 lat.

11-15 lipca, godz. 10.00-12.00
LEŚNY WARSZTAT FILMOWY
Jeśli chcesz nauczyć się wymyślać scenariusz, operować kamerą, robić krótkie animacje poklatkowe, albo wcielić się w fantastyczne postaci – weź udział w tygodniowym warsztacie filmowym. Kręcić będziemy w parku leśnym wokół Pałacyku Kasyno, a efekt końcowy – kilku minutowy film – pokażemy na zakończenie sezonu w CKiIO. Doświadczenie, przygotowanie i własny sprzęt – niepotrzebne.
Prowadząca: Klara Kopcińska – pracowała jako dziennikarka, tłumaczka, reżyserowała programy telewizyjne, uczyła patrzenia i mówienia obrazem, zarówno w przedszkolu, jak i na wyższej uczelni. Była prezeską stowarzyszenia STEP, współredaktorką i wydawcą otwartego magazynu sztuki „tytuł roboczy”, kuratorką małych i dużych projektów artystycznych, przekonywała ludzi w Warszawie i innych miastach, by dbali o zabytki poprzemysłowe i że Wisła to skarb. Obecnie jest prezeską Fundacji Ogród i Warsztat i kuratorką Galerii Mimochodem w Podkowie Leśnej. Pisze, fotografuje, realizuje filmy dokumentalne o ludziach, podążając za tym, co życie przyniesie.
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

18-22 lipca, godz. 10.00-12.00
LATO LEŚNYCH LUDZI

Zapraszamy wszystkich ciekawych świata na cykl terenowych warsztatów leśnych. Codziennie będziemy odkrywać kolejne tajemnice przyrody, zaglądać pod każdy kamień i sprawdzać co w trawie piszczy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o życiu zwierząt, właściwościach rosnących wokoło nas roślin, dowiedzieć się jak używać mapy i kompasu oraz robić zielnik- to dobra propozycja dla Ciebie.
Prowadząca: Alicja Kuchar z wykształcenia jest pedagogiem wczesnoszkolnym i przedszkolnym, od samego początku swojej drogi zawodowej mocno zafascynowana alternatywną drogą w edukacji. Jest trenerem edukacji w plenerze, przewodnikiem górskim i instruktorem kandydatów na przewodnika.
Pracuje w terenie, w otoczeniu natury zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi.
W ciągu 5 lat kontaktu z dziećmi w duchu pedagogiki Montessori i Porozumienia bez Przemocy ciągle poszukuje sposobów na poprawę jakości kontaktu z Małym i Dużym Człowiekiem.
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

25-29 lipca godz. 10.00-12.00
WAKACJE Z PLANSZÓWKAMI

Jeśli chcesz miło i inaczej niż zwykle spędzić czas – zastąp komputer planszówką.
Nuda? Nieee, ponieważ gry planszowe to fantastyczna forma spędzania czasu wolnego, zapewniająca nie tylko rozrywkę, ale też wsparcie w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym. Gry nauczą Cię logicznego myślenia, poćwiczą pamięć i rozwiną Twoją kreatywność.
Na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno! Przyjdź, spróbuj i przekonaj się sam/sama.
Prowadzący: kadra Regio Games
Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat.

1-5 sierpnia godz. 10.00-12.00
WAKACJE ZE SŁYNNYMI POLKAMI I POLAKAMI

Wyjątkowe zajęcia rozwijające kreatywność i logiczne myślenie oraz przybliżające postacie ważne
dla Polski i świata. Towarzyszyć nam będą plansze tematyczne, materiały graficzne, książki, mapy, reprodukcje obrazów, eksponaty i skrzynie z zaszyfrowanymi kłódkami. Szukając, analizując i współpracując ze sobą rozwiążesz różnorodne zadania, rebusy, krzyżówki i szyfry. W trakcie rozwiązywania zadań poznasz wybitne Polki i wielkich Polaków tj. władców, naukowców, podróżników, wynalazców, odkrywców i pisarzy, będziesz miał/a możliwość przebrania się za wybitną postać.
Prowadzący: trenerka z Fundacji Sofijka.
Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat.

8-12 sierpnia godz. 10.00-12.00
MALI KONSTRUKTORZY

Czy chcesz nauczyć się jak samodzielnie wykonać fantastyczne zwierzęta z rolek papieru oraz samolociki, które naprawdę latają? A może kalejdoskop? Zapraszamy na artystyczne majsterkowanie z wykorzystaniem materiałów z odzysku. To, co zwykle ląduje w koszu, nauczymy się przerabiać na zabawki, ozdoby czy dzieła sztuki. W ten sposób rozwijamy wyobraźnię przestrzenną, zdolności konstruktorskie, myślenie kreatywne, a także wrażliwość ekologiczną.
Prowadząca: Julia Pańków jest instruktorką rękodzieła i dziennikarką, prowadzi zajęcia dla dzieci
i dorosłych, specjalizuje się w technikach takich jak origami, makrama, szydełkowanie, techniki mieszane. Chętnie pracuje z materiałami z odzysku, prowadzi cykl warsztatów „Robótki zero waste”.
Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat.