You are currently viewing Zajęcia z sensoplastyki

17 i 21 maja zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci w wieku 1,5 do 3 lat wraz z opiekunem/mamą/tatą do zabawy, która kreatywnie nas pobudzi i wybrudzi. Początek o godz. 10.30 przy Świerkowej 1. Koszt pojedynczych warsztatów: 30 zł (dziecko +opiekun). Zapisy: [email protected]; Info: 505 435 944

UWAGA! Proszę, koniecznie zabierzcie ubrania na zmianę.

Sensoplastyka jest poznawaniem otaczającego nas świata poprzez połączenie silnych doznań dotykowych, wzrokowych, smakowych i słuchowych.

To poznawanie świata poprzez substancje: klejące, sypkie, twarde, szorstkie, miękkie, ciepłe, zimne; poprzez dźwięki z naszego wnętrza jak i z zewnątrz, oraz poprzez zapachy, często jest to czysta obserwacja, czyli praca dla oka i pobudzanie mózgu. To metoda wspierania rozwoju poprzez stymulację sensoryczną oraz swobodę procesu twórczego.
Główną zaletą sensoplastyki jest to, że wykorzystuje naturalne składniki, które najczęściej mamy zawsze pod ręką w kuchni. Dzięki temu dziecko może nie tylko bezpiecznie dotknąć, ale również spróbować każdego produktu.
W ogromnej mierze to brudzenie rączek oraz ubranek, ponieważ zajęcia z sensoplastyki to zajęcia wymagające odwagi by: rozsypać mąkę, makaron, kaszę, zagnieść masę solną, masę papierową czy inną masę plastyczną, rozlać wodę, wycisnąć klej, nachlapać farbą, stworzyć nowy kolor z barwników spożywczych, czy posypać wszystko kaszą manną. W tego typu zadaniach chodzi o to aby sprawdzić czy nasze dziecko dobrze radzi sobie z dotykaniem galaretki a może ma problem z przelewaniem przez dłonie cieczy nienewtonowskiej? A co to tak naprawdę znaczy dla naszych maluszków i o co w tym wszystkim chodzi… tego dowiecie się uczestnicząc w zajęciach.

Zajęcia poprowadzi: Małgorzata Stańczak (Laura Rumi)