You are currently viewing GREEN AND WHITE – wystawa malarstwa Piotra Łukasiewicza

W Galerii Kasyno można obecnie oglądać wystawę malarstwa Piotra Łukasiewicza „Green and White”. Ekspozycja czynna do 3 kwietnia. Wstęp wolny.

Ekspozycja czynna do 3 kwietnia 2022.

Piotr Łukasiewicz o sobie:

Malarstwem sztalugowym zajmuję się prawie pół wieku. Niewątpliwie jest to moja profesja, pasja i chyba też obsesja od kiedy już zaczyna się postrzegać otaczającą rzeczywistość jako obraz. Równolegle, szczególnie w ostatnich kilkunastu latach pracuję nad upowszechnianiem tej pięknej dziedziny, organizuję warsztaty, plenery i wystawy.

Jakie jest moje malarstwo. Z pewnością zmieniające się, odkrywające coraz tonowe oblicza, poszukujące. Ciągłe zmiany powodują, że często trudno znaleźć elementy wspólne w pracach malowanych w różnych okresach.

Uproszczenie warsztatu, oczyszczenie płaszczyzny obrazu z większości środków warsztatowych, tj. m.in. koloru, perspektywy, kompozycji, powoduje że ujawnienie najbardziej subtelnych sugestii staje się łatwiejsze i prowadzi do szlachetnej syntezy zmierzającej do niczym nie zakłóconego przekazu.

Prezentowane na wystawie prace zostały namalowane w ostatnim czasie i należą do zbioru prac „refleksyjnych”, w których najistotniejszym elementem przekazu jest dialog z widzem. Pojawiające się przedstawienia, skonfrontowane z nieproporcjonalnymi płaszczyznami mają jedynie zachęcać do pogłębionych rozważań, prowokować wspomnienia, wywoływać idee tych przedstawień. Bez wątpienia są one jedynie częścią długiego procesu mentalnego zmierzającego do ostatecznego efektu jakim jest gotowy obraz.