You are currently viewing Dzikie ballady Adama M. – spektakl Joanny Szczepkowskiej

W czwartek 11 listopada na scenie przy Świerkowej 1 będzie można obejrzeć spektakl “Dzikie Ballady Adama M.”, czyli ballady Mickiewicza w interpretacji Joanny Szczepkowskiej. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

Dzikie Ballady Adama M. – ballady Mickiewicza w interpretacji Joanny Szczepkowskiej ożywają, nawet uczniowie odnajdują w nich coś nowego i magicznego. Aktorka nawiązuje z publicznością bliski, niemal prywatny kontakt, dzięki czemu widzowie czują się współczesnymi odbiorcami tych przedziwnych historii. Joanna Szczepkowska zdecydowała się zaaranżować taki klimat jak przy ognisku. Spektakl – spotkanie.

(…)ona stwarza Teatr. Taki najprawdziwszy, magiczny i wielki. Ma do dyspozycji tylko siebie: swój głos, swoje ciało, swoją twarz, oczy… I przenosi nas w świat pogańskich wierzeń, nad leśne jeziorka, pełne duchów i zjaw ostępy, w których wiele zdarzyć się może. By się zdarzyło naprawdę – musimy uwierzyć, że właśnie tam jesteśmy. A ona nie daje nam wyboru – musimy uwierzyć. Bo ona bierze nas za ręce i prowadzi, byśmy tak jak ona otworzyli serca na sztukę.”
Włodzimierz Neubart, Chochlik kulturalny