You are currently viewing 30 tys. zł na „Zrób to z nami – Podkowiańskie Inicjatywy Lokalne

Z przyjemnością informujemy, że Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich znalazło się wśród 50 beneficjentów programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

 

Szanowni Państwo, 

z przyjemnością informujemy, że Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich znalazło się wśród 50 beneficjentów programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.
“Zrób to z nami – Podkowiańskie Inicjatywy Lokalne” to projekt, w którym kulturę traktujemy szerzej niż tylko jako sztukę, jej nauczanie, popularyzowanie i prezentowanie. Kultura, w tym przypadku wspólne wymyślenie i nagrodzenie inicjatyw lokalnych mieszkańców, będzie stanowić przestrzeń komunikacji społecznej, prezentowania – również w sposób artystyczny – różnych wizji wspólnej przestrzeni. Mieszkańcy będą mogli się lepiej poznać i zrozumieć swoje – często sprzeczne – racje. W tym sensie projekt będzie sprzyjał dialogowi i spójności społecznej, będzie mieć charakter prowspólnotowy, wzmacniający tożsamość i wspólnotę lokalną, pomimo istnienia oczywistych różnić (choćby tych opisanych ostatnio przez GUS).

Plan jest następujący: CKiIO ogłosi konkurs na inicjatywy kulturalne mieszkańców, które wesprzemy finansowo. Jednak wcześniej musimy wspólnie określić, jakie projekty chcemy wesprzeć, na jakie deficyty społeczne, czy kulturalne, chcemy tym programem odpowiedzieć. Na tę pracę diagnostyczną otrzymamy 8 tys. zł. Proces partycypacyjnego opracowania diagnozy będzie również bezpośrednio związany z aktualizacją naszej strategii i potrwa od 15.02. do 30.06. br. Zorganizujemy warsztaty, ankiety dla mieszkańców, badania terenowe, spotkania konsultacyjne z liderami podkowiańskiej społeczności, organizacjami pozarządowymi.

Po opracowaniu diagnozy i regulaminu konkursu przedstawimy NCK nasze propozycje i w oparciu o te dokumenty zostanie uruchomiona II transza tj. 22 tys. zł na dofinansowanie  inicjatyw mieszkańców (od 3 do 7). Druga część programu będzie realizowana w okresie od 30.07. do 13.11. br. Zakończymy ją uroczystym podsumowaniem z udziałem mieszkańców, prezentacją nagrodzonych i zrealizowanych projektów (o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna). 

Serdecznie zapraszam Państwa do kontaktu, zgłaszania nam swoich pomysłów na projekty i generalnych uwag o tym, co Waszym zdaniem warto w Podkowie zrobić w obszarze kultury. 
Koordynator projektu: 
Marcin Śliwa – 664 114 080, [email protected]

Więcej informacji TU

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print