You are currently viewing Pokaz filmu “Terezjanki”
  • Post category:Aktualności

Serdecznie zapraszamy na pokazy trzech części filmu pod tytułem „Terezjanki” w reżyserii Tomasza Domańskiego, organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus we współpracy z Parafią pod wezwaniem Świętego Krzysztofa, Szkołą Podstawową Nr 2 im. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

Pierwsza i druga część filmu zostaną wyświetlone dwukrotnie w niedzielę 4 października, o godzinach 16:00 i 19:00. Trzecia część filmu zostanie wyświetlona także dwukrotnie w kolejną niedzielę 11 października, o godzinach 16:00 i 19:00. Wszystkie projekcje odbędą się w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podkowie Leśnej przy ulicy Modrzewiowej 41; wejście od ulicy Kościelnej.

Projekcje filmu będą niecodzienną okazją, aby przyjrzeć się codziennemu życiu oraz apostolskim posługom, jakie siostry Terezjanki realizują w Polsce, na Ukrainie, w Boliwii i we Włoszech. Premiera filmu miała miejsce w czasie XVI edycji Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej we wrześniu 2020 roku.

Pierwsza część filmu opowiada o duchowości zgromadzenia sióstr Terezjanek, powołaniu do życia konsekrowanego, zakonnym życiu oraz o formacji duchowej według małej drogi świętej Teresy z Lisieux – patronki i duchowego przewodnika sióstr Terezjanek. Druga część filmu to opowieść o historii Zgromadzenia, prezentująca jego dzieje od chwili narodzin w roku 1936 na Wołyniu, aż do dnia dzisiejszego. Trzecia część filmu prezentuje natomiast charyzmat Zgromadzenia realizowany współcześnie w czterech głównych obszarach działalności – katechizowaniu dzieci i młodzieży, pracy duszpasterskiej, prowadzeniu placówek oświatowo-opiekuńczych oraz zagranicznej misji w Boliwii.

Szczegółowy program pokazów filmowych prezentujemy na plakacie.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Teresy Od Dzieciątka Jezus w Podkowie, Zgromadzenie Sióstr św. Teresy Od Dzieciątka Jezus w Podkowie Leśnej, Parafia pod wezwaniem św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej, CKiIO w Podkowie Leśnej. 

Zwiastun filmu:

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print