You are currently viewing JAZZ W AIDZIE: Grzech Piotrowski Quintet

Niezmiernie cieszymy się z możliwości zaproszenia na kolejny tegoroczny koncert z cyklu Jazz w Aidzie. W niedzielę 23 sierpnia o godzinie 18:00 wystąpił dla Państwa Grzech Piotrowski Quintet z albumem “Serum”. Koncert odbył się w ogrodzie Willi Aida (wejście od ul. Lilpopa). Wstęp: 20 zł. Bilety do nabycia przed koncertem. Sprzedaż od godziny 17.00.

UWAGA! W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej przy ul. Świerkowej 1. Liczba miejsc ograniczona – 50.

Wystąpią

Grzech Piotrowski – saksofon
Krzysztof Łochowicz – gitara
Maciej Magnuski – bas
Adam Lemańczyk – instr. klawiszowe
Tomasz Mądzielewski – perkusja: 

“Serum”, to moja prywatna terapia. Potrzebuję zmian zatem gram, wierząc głęboko że zbalansuje wnętrze, uspokoję rozedrganie i chaos podsycany w mediach dzień za dniem, news za newsem. Płytę podzieliłem na pięć głównych części: Secret, Essence, Roots, Universe, Music. Każda część zakotwiczyła głęboko w głównych ziemskich żywiołach: Ogniu, Wodzie, Ziemi, Drewnie i Metalu. Mówi się jeszcze od tysięcy lat o Eterze jako szóstym elemencie żywiołów na Ziemi. On na końcu. Sędzia – myśliciel. Zatem słuchaj, oddychaj, marz, myśl, kreuj, pobierz porcję swojego szczęścia z muzyki. 

Grzech Piotrowski to eksplorator. Przemierza świat w poszukiwaniu, artystów, muzyki, korzeni improwizacji, słońca, zdrowego jedzenia, przygody i esencji bycia. Jego projekty muzyczne wymykają się całkowicie z ram, standardów i wszelkich stereotypów. To kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Twórca World Orchestry i zespołów: Alchemik, Oxen, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation, Head Up. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saksofonu. Dwukrotnie nowminowany do nagrody “Fryderyki”. Zdobywca Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festivalu w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do spektaklu „Saksofon Basowy” Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach “Jazz Nad Odrą”, “Pomorska Jesień Jazzowa”, “Jazz Juniors”.

Liczba dostępnych miejsc siedzących wynosi 100.
Prosimy o zachowanie wymaganych przepisami zasad bezpieczeństwa, do których należy, min: zakrywania ust i nosa przez widzów, utrzymanie odstępu minimum 1,5 m między uczestnikami.

Podczas wejścia na teren wydarzenia, każdy z uczestników zobowiązany jest do wypełnia oświadczenia o stanie zdrowia. Wersja papierowa będzie wręczana przed wejściem. Oświadczenie można pobrać w wersji elektronicznej: https://bit.ly/30QUR3R

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/WorldOrchestraGrzechPiotrowski
https://www.facebook.com/jazzwaidzie/
https://www.facebook.com/ckio.podkowalesna/

fot. Mieczysław Klajnowski

Galeria

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print