You are currently viewing Finisaż wystawy Pracowni Artystycznej Artefakt

Zachęcamy do obejrzenia e-wystawy malarstwa Pracowni Autorskiej Artefakt Piotra i Anny Łukasiewicz oraz Misi Łukasiewicz. Ekspozycja jest dostępna na naszej stronie: www.ckiopodkowa.pl i na FB: https://www.facebook.com/ckio.podkowalesna/. Finisaż wystawy odbędzie się w sobotę 5 września o godz. 17.00 w Pałacyku Kasyno. Wstęp wolny.

Początki naszej Pracowni to rok 2000. Światło przesączające się przez różnokolorowe witraże, towarzyszyło nam przez dekadę. W 2005 roku dołączyło malarstwo na deskach, inspirowane bizantyjskimi i średniowiecznym ikonami. Od zawsze Piotr zwany Mistrzem P. pasjonował się olejnym malarstwem sztalugowym, biorąc za wzór dzieła holenderskich mistrzów.

Od 2006 roku, gdy powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku Pokolenia w Podkowie Leśnej organizowaliśmy dla jego słuchaczy warsztaty, plenery i artystyczno/edukacyjne projekty. Wspołpracowaliśmy także że Stawiskiem i innymi instytucjami kultury, lokalnymi i zagranicznymi oraz stowarzyszeniami. Szczególne ciepło wspominamy Fabrykę Sztuki. Od pierwszej edycji Festiwalu Otwarte Ogrody w 2005r byliśmy co roku jego prywatnymi współgospodarzami. Przez lata towarzyszyli nam zaprzyjaźnieni artyści i artystki, lokalni twórcy, którzy rozwijali skrzydła i ku naszej satysfakcji odlatywali ku swoim marzeniom. W pracowni organizowaliśmy warsztaty, plenery krajowe i zagraniczne , wystawy indywidualne i zbiorowe, koncerty a nawet przedstawienia teatralne i kiermasze artystyczne. Promowaliśmy i integrowaliśmy środowisko lokalnych twórców. Rodzinny charakter Pracownia zawdzięcza osobowości naszej najmłodszej córki – Misi. Już jako nastolatka prowadziła warsztaty dla dzieci i młodzieży. Ukończyła wydziały Historii Sztuki oraz Rzeźby na Warszawskiej ASP. Obecnie zajmuje się głównie olejnym malarstwem sztalugowym.

Dziękujemy za Waszą obecność w naszym domu i pracowni. Za Waszą obecność w naszym codziennym życiu, którego spójnym elementem stała się Pracownia ARTEFAKT, byt wzmocniony Waszą dobrą energią.

Życzymy artystycznych rozterek i targających duszą emocji niezbędnych dla rozwoju malarskiej wrażliwości, często tylko uśpionej – w oczekiwaniu na impuls synergii.

Serdecznie zapraszamy na Morową e – Wystawę w CKiIO od 5.06 i do naszej Pracowni w Podkowie Leśnej przy ulicy Borsuczej 46.

Anna, Piotr i Misia Łukasiewicz
Pracownia ARTEFAKT

Materiały do pobrania

POBIERZ FOLDER WYSTAWY

[PDF 5 MB]
Uwaga, plik otwiera się w osobnej zakładce.

Galeria

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print