You are currently viewing Nadal działamy – spotkaj się z nami online

Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu Facebooku gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i wydarzeń. Działamy prężnie online z nadzieją na szybkie spotkanie na żywo. 

W związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem informujemy, że Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich będzie nieczynne do odwołania, a wszystkie imprezy oraz zajęcia stałe zostają zawieszone. Szczegóły na stronie Urzędu Miasta Podkowa Leśna www.podkowalesna.pl oraz jego profilu na Facebooku. 

Komunikat Burmistrza Miasta i Dyrektorów Placówek Oświatowych w Podkowie Leśnej

Szanowni Mieszkańcy,

Codziennie dowiadujemy się o kolejnych odnotowanych przypadkach koronawirusa w Polsce. Sytuacja rozwija się dynamicznie. Dzisiaj podjęto kolejne kroki w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa. Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Na prośbę dyrektorów szkół w Podkowie Leśnej, w związku z wystąpieniem ogniska koronawirusa w powiecie pruszkowskim, placówki oświatowe w Podkowie Leśnej będą zamknięte już od piątku 13 marca 2020 r. Ostatnim dniem, kiedy placówki oświatowe będą otwarte jest czwartek, 12 marca. Tego dnia nauczyciele będą sprawować opiekę nad dziećmi. Do odwołania nieczynne będą też Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej, co oznacza zawieszenie nadchodzących wydarzeń kulturalnych i sportowych.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o stosowanie się do podstawowych zasad profilaktyki, rezygnację ze spotkań towarzyskich oraz unikanie dużych skupisk ludności i kontaktu z osobami przejawiającymi objawy przeziębienia.

Grupą szczególnie narażoną na zarażenie się koronawirusem są osoby starsze. Dajmy wyraz sąsiedzkiej solidarności i zaoferujmy pomoc seniorom mieszkającym w pobliżu, by nie musieli niepotrzebnie opuszczać domów. Osoby potrzebujące pomocy mogą się telefonicznie zgłaszać do Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na terenie Podkowy Leśnej nie ma dotychczas żadnego przypadku zachorowania, niemniej przypominamy, że w przypadku wystąpienia objawów chorobowych należy kontaktować się telefonicznie z całodobową infolinią NFZ – tel. 800-190-590 – lub Powiatową Inspekcją Sanitarno-Epidemiologiczną w Grodzisku Mazowieckim – tel. (22) 755-57-76, (22) 755-59-51. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej miasta.

Będziemy Państwu przekazywać wszystkie potwierdzone informacje za pomocą dedykowanej zakładki na stronie miasta oraz profilu Urzędu Miasta na portalu społecznościowym FB.

Burmistrz Miasta Podkowa Leśna i Dyrektorzy placówek oświatowych w Podkowie Leśnej

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print