You are currently viewing Ból i blask
  • Post category:Kino projekt

1 lutego (sobota), godz. 18.00, 2 lutego (niedziela) godz. 17.00, “Ból i blask” (tyt. org. “Dolor y gloria”)– dramat, prod. Hiszpania 2019, reż. Pedro Almodovar, obsada: Antonio Banderas, Penelope Cruz, Asier Etxeandia​, czas projekcji: 113 min., Kino PROJEKT, ul. Świerkowa 1, bilety: 15/10 PLN

W pierwszy weekend lutego zapraszamy do kina PROJEKT na najnowszy film wielkiego Pedro Almodovara “Ból i blask”, najbardziej osobiste dzieło twórcy “Wszystko o mojej matce”. To także triumfalny powrót Antonio Banderasa, który swoją karierę zaczynał u Almodovara, a który za rolę w “Bólu i blasku” otrzymał główną nagrodę aktorską na Festiwalu Filmowym w Cannnes w 2019 roku, a także nominację do Oscara 2020. Film jest też nominowany do tej nagrody w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Pedro Almodovar opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji, zwłaszcza miłosnych, z ważnymi dla nas ludźmi. Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Antonio Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print