Festiwal Otwarte Ogrody 2021

Informujemy, że po konsultacji z naszymi partnerami – lokalnymi stowarzyszeniami oraz Urzędem Miasta Podkowa Leśna podjęliśmy decyzję o zmianie pierwotnie planowanego, czerwcowego terminu XVII edycji Festiwalu Otwarte Ogrody. Ma to związek z obostrzeniami spowodowanymi pandemią. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-12 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby zorganizować w swoich gościnnych ogrodach wydarzenia festiwalowe, takie jak koncerty, spotkania autorskie, wystawy, warsztaty, spektakle, pikniki itp., do kontaktu z nami na adres: otwarte.ogro[email protected] , tel. 22 729 13 84 w. 31

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Formularz  zgłoszenia wydarzeń ogrodowych należy wypełnić i odesłać w terminie do 15 czerwca. Podpisane zgłoszenia prosimy przekazać do naszego biura, ul. Lilpopa 18 w dogodnym dla Państwa terminie.

“Najwyższym celem architekta jest budowanie i zachowanie rodzinnego kraju. Świata pięknych krajobrazów, wspaniałych miast, które będziemy nosić w sercu i do nich tęsknić. Miejsc, z których pochodzenie będzie powodem do dumy, dumy z dziedzictwa i z tego, że mamy co przekazać następnym pokoleniom” – napisał Leon Krier w dziele “Architektura wspólnoty”.

Te zdania, przytoczone podczas odbywającego się w 2015 roku w Podkowie I Kongresu Polskich Miast Ogrodów, uświadamiają nam, jak wielką wartością jest dziedzictwo pozostawione przez ojców założycieli i kolejne pokolenia mieszkańców, którzy przez lata tworzyli Podkowę. Składnikami tego dziedzictwa jest unikalny układ urbanistyczny, oryginalna architektura i niezwykłe walory przyrodnicze Miasta Ogrodu. Pamiętamy o tym szczególnie 9 kwietnia, kiedy to obchodzimy Święto Podkowy, w rocznicę założenia Spółki “Miasto Ogród Podkowa Leśna” w 1925 roku.

Piękno, unikalność i różnorodność Podkowy, a także otwartość jej mieszkańców możemy w pełni docenić podczas odbywających się regularnie od 2005 roku festiwali Otwarte Ogrody. Program Festiwalu tworzony jest zawsze oddolnie przez samych podkowian oraz lokalne stowarzyszenia i instytucje kultury, a Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich odpowiada za koordynację całości. Finansowo wydarzenia festiwalowe wspierają co roku podkowiańscy przedsiębiorcy.

Ze względu na sytuację epidemiczną zakładamy, że wszystkie wydarzenia festiwalowe powinny mieć charakter kameralny, zapewniający odpowiedni dystans i bezpieczeństwo ich uczestnikom. Możliwa jest też organizacja wydarzeń online.

Agnieszka Wojcierowska Koordynatorka Festiwalu z ramienia CKiIO

Najnowsze wiadomości dot. Festiwalu Otwarte Ogrody

Festiwal Otwarte Ogrody 2021

Podkowa Leśna i jej gościnni mieszkańcy oraz instytucje kultury już po raz siedemnasty(!) otwierają dla wszystkich swoje ogrody i zapraszają na 33 kameralne wydarzenia: prezentację

Czytaj dalej »

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print