Festiwal Otwarte Ogrody 2022

W dniach 10-12 czerwca 2022 r. Podkowa Leśna i jej gościnni mieszkańcy, tworzący tu artyści oraz instytucje kultury i galerie sztuki jak co roku otworzyli dla wszystkich swoje ogrody i zaprosili aż na 41 wydarzeń.

Festiwal Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej pod Warszawą odbył się już po raz osiemnasty. Przypomina o bogatej historii założonej prawie sto lat temu jako miasto ogród miejscowości, której unikalny układ urbanistyczny, zabudowa i zieleń wpisane są w całości do rejestru zabytków.

Co roku w kilkudziesięciu wydarzeniach festiwalowych bierze udział kilka tysięcy osób, mieszkańców Podkowy Leśnej, okolicznych miejscowości i turystów kulturowych z całej Polski. Wzorem Podkowy festiwal jest również organizowany w innych zielonych, willowych miejscowościach wokół Warszawy. Program festiwalu tworzony jest oddolnie przez samych mieszkańców, którzy otwierają swoje prywatne ogrody, a także przez lokalne stowarzyszenia i instytucje kultury. 

W bogatym i różnorodnym programie Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierać można między prezentacją na temat kolonii artystycznych, licznymi koncertami, wernisażami i wystawami, warsztatami, spotkaniami autorskimi, spektaklem teatralnym, spacerami krajoznawczymi, a nawet poradami jak dbać o zdrowie i spotkaniem z pszczelarzem. Na zakończenie odbyła się zaś tradycyjna już potańcówka na dechach, tym razem z muzyką polską, ukraińską i żydowską dawnej Galicji. Poprzedził ją koncert charytatywny dla Ukrainy zespołu Werchowyna, podczas którego prowadzona była zbiórka środków na wsparcie walczącej Ukrainy i uchodźców z tego kraju, m.in. na rzecz Caritas Ukraine.

Najnowsze wiadomości dot. Festiwalu Otwarte Ogrody

Festiwal Otwarte Ogrody 2021

Podkowa Leśna i jej gościnni mieszkańcy oraz instytucje kultury już po raz siedemnasty(!) otwierają dla wszystkich swoje ogrody i zapraszają na 33 kameralne wydarzenia: prezentację

Czytaj dalej »

Proszę udostępnij to

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print