Muzyczna Kraina (dzieci 2 - 3 lat)

Miejsce: ul. Lilpopa 18

Termin: czwartek godz. 12.15-13.00

Opłata: 70 zł / mies. i 60 zł dla posiadaczy Karty Mieszkańca Podkowy Leśnej. Cena za pojedyncze zajęcia 25 zł

start: 1 października

Zajęcia prowadzą:

Aleksandra Tkaczyk - jest absolwentką muzykologii, ukończyła Studium C. Orffa przy UMFC w Warszawie, Instytut Szkolenia Organistów, jest także certyfikowanym nauczycielem zajęć umuzykalniających zgodnych z Music Learning Theory E. E. Gordona, członkiem Polskiego Towarzystwa C. Orffa oraz Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona. Od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i żłobkach, tworzy programy i popularyzuje ideę  koncertów gordonowskich dla młodszych dzieci.

Marta Nadulska-Wójt - jest absolwentką PSM w Żyrardowie w klasie skrzypiec oraz licznych kursów wokalnych i instrumentalnych. W 2016 roku ukończyła kurs gordonowski i od tamtej pory z powodzeniem prowadzi zajęcia oraz organizuje koncerty gordonowskie. Współpracowała m.in. z Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli. Jej doświadczenie można podziwiać na fanpage'u @gordonkipapapaj.

Marta Podobas - współtworzy zespoły Sound'n'Grace oraz Bardotka Trio. Pisze, śpiewa, aranżuje i improwizuje jako muzyk sesyjny. Na co dzień związana z warszawskim Klubem Komediowym oraz szeregiem projektów improwizacji teatralnej w tym gównie Teatrem Improwizacji 1000 DEN oraz Musicalem Improwizowanym. Realizuje się również jako instruktor warsztatów improwizacyjnych w warszawskiej Szkole Impro oraz trener improwizacji wokalnej w Studio wokalnym Voice Progress. Certyfikowany instruktor MLT wg E. E.Gordona.

Zajęcia MUZYCZNA KRAINA są kontynuacją zajęć BABA DUU, skierowaną do nieco starszych dzieci. Przeznaczone są także dla dzieci, które nigdy nie uczęszczały na zajęcia gordonowskie BABA DUU.

Dzieci wkraczają w świat muzyki w sposób całkowicie naturalny, w przyjaznym dla siebie środowisku - blisko rodzica lub opiekuna, którego głos i śpiew jest bardzo istotnym elementem zajęć. Zajęcia w dużej mierze oparte są na Sekwencyjnej Teorii Uczenia się Muzyki stworzonej przez amerykańskiego muzyka jazzmana i psychologa muzyki Edwina E. Gordona. Zauważył on, że poznawanie muzyki jest jak poznawanie nowego języka. Poprzez „zanurzenie” w niej dzieci tworzą swój muzyczny „zasób słów”, którym zaczynają się swobodnie posługiwać - nawet wówczas, gdy jeszcze nie są gotowe do mówienia. W zajęciach aktywnie uczestniczą także opiekunowie dzieci. W naturalnie przyjaznej atmosferze śpiewamy, rytmizujemy, tańczymy, improwizujemy. Podczas zajęć umuzykalniających przedstawia się bogactwo skal modalnych ze szczególnym uwzględnieniem najbliższych nam kulturowo: jońskiej (durowej) i mollowej harmonicznej. W zabawach muzycznych z rekwizytami (szyfonowe chustki, piłki, chusta animacyjna, powiewające tkaniny) bardzo istotny jest tak ruch towarzyszący rytmizowanym na neutralnych sylabach tekst. Po części tylko wokalnej prowadzące wykorzystuje instrumentarium orffowskie, prezentują różne instrumenty grając na gitarze, pianinie, flecie, akordeonie.

Zajęcia przygotowane są również w oparciu o koncepcję ruchu kreatywnego R. Labana. Metodyka jest aktywi-zująca - kluczowym jej elementem jest otwarcie nauczyciela na reakcje muzyczne dzieci oraz nawiązywanie do nich zarówno melodyczne, jak i rytmicznie. Wykorzystujemy też metodykę C. Orffa oraz jego instrumentarium do prezentacji przebiegów rytmicznych, melodycznych oraz harmonii.

Zobacz także
p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Godziny pracy biura:

Pon. - Pt.  10.00 – 18.00
Sob. - Nd.  w czasie imprez

ul. Lilpopa 18, 05-807 Podkowa Leśna
Tel.: 22 729 13 84,
fax 22 729 13 84 wew. 33
e-mail: [email protected]

oraz

ul. Świerkowa 1, 05-807 Podkowa Leśna
Tel.: 22 758 94 41

Nr konta: 47124063481111001021847049