PROGRAM SEMESTRU XXIX (wiosennego) 2019/2020

UOP lipiec 2020.jpg

 

Data

Wykładowca

Tytuł

 

luty

 

1

12.02.20

środa g.11.00

Maja Komorowska

aktorka, pedagog

Wykład inauguracyjny

Pytania, które nigdy się nie kończą

 

2

19.02.20

środa g.11.00

Dariusz Michalski

dziennikarz, prezenter radiowy

Dlaczego polscy artyści (na własne życzenie) nie zrobili kariery zagranicą?

 

3

26.02.20

środa

g.11.00

dr Hanna Krajewska

historyk, dyrektor Archiwum Polskiej Akademii Nauk

Polscy badacze Syberii

 

marzec

 

4

                                                                                                                  4.03.20

środa g.11.00

dr Włodzimierz Pessel

kulturoznawca, Instytut Kultury Polskiej UW

Odrobina (nie)szczęścia pod wulkanem. Osobliwości Islandii.

 

 

5.03.20

czwartek g.17.30

Klub Podróżnika

Anna Altman

Armenia

 

5

11.03.20

środa

 g.11.00

dr Anna Leśniewska-Zagrodzka

historyk sztuki

Ciało

 

6

18.03.20

środa g.11.00

wykład wyjazdowy

 

Dulag

 

 

Niesamowite historie ptaków, których już nie ma

 

7

25.03.20

środa g.11.00

            Michał Kryciński

przyrodnik, edukator

 

 

kwiecień

 

8

 

1.04.20

środa g.11.00

dr Magdalena Wanot-Miśtura

językoznawca, prezes Fundacji Języka Polskiego

Tuskizm, kaczystan, dudabus. Jak się bawią internauci i co z tego wynika

 

9

8.04.20

środa g.11.00

dr Albert Kwiatkowski

iranista, tłumacz literatury perskiej

Iran współczesny – kraj paradoksów

 

 

9.04.20

czwartek g.17.30

Klub Podróżnika

 

 

 

 

15.04.20

środa

godz. 11.00

 

Debata oksfordzka???

 

10

22.04.20

środa g.11.00

Wykład wyjazdowy

Muzeum Farmacji

 

11

 

29.04.20

środa g.11.00

Urszula Mazurek

harfistka, pedagog

Z harfą przez wieki

 

maj

 

12

6.05.20

środa g.11.00

Fundacja Ziemia i Ludzie

Dlaczego i w jaki sposób powinniśmy termomodernizować nasze domy - korzyści dla nas, naszych bliskich oraz dla środowiska

 

13

 

13.05.20

środa g.11.00

Muzeum Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów w Stawisku

Stulecie Winnych: fikcja i prawda

 

 

 

 

20.05.20

środa g.11.00

Dr Michał Laszczkowski

historyk, prezes Fundacji Ochrony Dziedzictwa Kulturowego

Ochrona dziedzictwa kulturowego Rzeczpospolitej

 

 

21.05.20

czwartek g.17.30

Klub Podróżnika

 

 

 

Serbia

 

22-24.05.20

Wycieczka

Suwalszczyzna – mozaika przyrody i kultur

 

15

27.05.20

środa,

g.11.00

Ula Kowalczuk

gawędziarka, opowiadaczką historii i anegdot, autorka książki „Koń jaki jest każdy widzi”

Słynni Polacy i ich koniki

 

czerwiec

 

16

3.06.20

środa g.11.00

Wykład wyjazdowy

Muzeum Pałacu Króla Jana III

w Wilanowie

Smaki Warszawy – warsztaty kulinarne

 

 

17

10.06.20

środa g.11.00

Igor Pogorzelski

muzykolog, reżyser dźwięku

Wiłkomirscy -rodzinne muzykowanie

 

             

PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE

 

Zajęcia dodatkowe

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

godz. 12.00-13.30 tańce integracyjne

 

godz. 11.00-12.00

Gimnastyka 60+*

godz. 16.00-20.00

klub brydżowy**

 

godz. 11.00

wykłady*

godz. 12.30-13.30

angielski przy herbacie**

 

godz. 15.30-17.00

plastyka

 

10.30

nordic walking

 

 

ul. Świerkowa 1

ul. Świerkowa 1*

ul. Lilpopa 18**

ul. Lilpopa 18

ul. Świerkowa 1

ul. Świerkowa 1

ul. Świerkowa 1

 

Więcej informacji: 22 758 94 41, 22 729 13 84 [email protected], www.ckiopodkowa.pl

Czesne semestralne: 80 zł, wpisowe dla nowych słuchaczy 20 zł, jednorazowy udział w wykładzie 8 zł. 

 

 

p w ś c p s n
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

Godziny pracy biura:

Pon. - Pt.  10.00 – 18.00
Sob. - Nd.  w czasie imprez

ul. Lilpopa 18, 05-807 Podkowa Leśna
Tel.: 22 729 13 84,
fax 22 729 13 84 wew. 33
e-mail: [email protected]

oraz

ul. Świerkowa 1, 05-807 Podkowa Leśna
Tel.: 22 758 94 41

Nr konta: 47124063481111001021847049