WRÓĆMY DO SIEBIE - warsztaty taneczno - ruchowe

Najbliższe warsztaty ruchowo-taneczne z Olą Zdunek, w ramach projektu "Wróćmy do siebie", odbędą się w piątek 19 lutego w godz. 17.00 - 20.00 online na platformie zoom. Zapisy: [email protected]

Przenosząc nasze działania w strefę online będziemy koncentrować się na tym co nam daje, umożliwia, pokazuje praca z domu każdego uczestnika, zamiast skupiać się na tym co tracimy nie widząc się na sali.

Może WRÓCENIE DO SIEBIE kiedy każdy jest "u siebie" jest prostsze? Może pracę warsztatową, poszukiwania artystyczne, ruch, łatwiej jest wdrożyć w życie codzienne kiedy te działania odbywają się właśnie w naszym domu? Jak chronimy nasze granice kiedy nasze życie, społeczne, zawodowe, przenosi się do naszych domów? Te pytania niech będą punktem wyjścia pewnej refleksji do której zapraszamy i nad którą pochylimy się w ruchu podczas naszych najbliższych zajęć.

Jak trzeba się przygotować?

zapewnić sobie urządzenie (z ładowarką) z dobrym połączeniem internetowym i możliwością włączenia kamery, najwygodniej laptop
zapewnić sobie miejsce do ruchu - odsunąć nieco meble jeśli to konieczne
ubrać się w swobodne, niekrępujące ruchów ciuchy, dobrze zadbać o ciepłe stopy
mieć przy sobie coś do pisania: notatnik / zeszyt i długopis/ kredki
poprosić współdomowników o 3 godziny odosobnienia, by móc w pełni się skoncentrować i skorzystać z zajęć
zabrać ze sobą otwartość na ruch, refleksję, inną opinię niż własna, ciekawość.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Wróćmy do siebie" Projekt jest realizowany i dofinansowany w ramach Programu „UTW - Seniorzy w akcji" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę". Wstęp wolny.
O projekcie:

Podkowiańscy seniorzy znowu w akcji!

Pamiętają Państwo spektakl "Kto za kolejką tą stoi" na peronie WKD? Było to w roku 2013, w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody. Nowatorskie i śmiałe przedstawienie dało początek teatrowi Kiosk Ruchu, który działa pod kierunkiem Aleksandry Zdunek w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich do dziś, a jego kolejne propozycje pełne są metaforycznych znaczeń. Pierwszy, inicjacyjny spektakl powstał jako część projektu zgłoszonego przez Emilię Drzewicką do programu "Seniorzy w akcji" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".

Więcej o działalności Kiosku Ruchu TUTAJ.

I oto dobra wiadomość: nowy projekt Emilii Drzewickiej został też doceniony przez jury konkursowe! A konkurencja była duża. Zgłoszono około 300 pomysłów, z czego dofinasowanie otrzyma 22. Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich pełni funkcję instytucji wspierającej.  Zatem zapraszamy do udziału w projekcie "Wróćmy do siebie".

Od października mieszkańcy Podkowy Leśnej (i wszyscy chętni) będą mogli wziąć udział w warsztatach z porozumienia bez przemocy, w dramie i w warsztatach ruchu improwizowanego. Ten ostatni warsztat zakończy się amatorskim spektaklem podczas podkowiańskich Otwartych Ogrodów w czerwcu 2021. Chcemy pomóc mieszkańcom budować poczucie dobrostanu w swoim miejscu na ziemi. W warunkach zagrożeń, niepewnej czasami przyszłości skupiamy się na sobie, zapominając, jak ważne są poczucie wspólnoty i wsparcie grupy. Podkowa Leśna jest miejscem szczególnym, z wielkimi tradycjami w tym względzie. Pozwólmy jej taką pozostać. Takie jest przesłanie projektu i o tym ma być spektakl, stworzony wspólnie ze wszystkimi, którzy zechcą do niego się włączyć. Będzie twórczo, ciekawie i wspólnotowo. 

Aktualne informacje o projekcie na naszym profilu FB!

Zobacz także
p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 

Godziny pracy biura:

Pon. - Pt.  10.00 – 18.00
Sob. - Nd.  w czasie imprez

ul. Lilpopa 18, 05-807 Podkowa Leśna
Tel.: 22 729 13 84,
fax 22 729 13 84 wew. 33
e-mail: [email protected]

oraz

ul. Świerkowa 1, 05-807 Podkowa Leśna
Tel.: 22 758 94 41

Nr konta: 47124063481111001021847049