Strategia rozwoju

Pobierz załącznik ze STRATEGIĄ ROZWOJU CKiIO 2016-2020

Pobierz załącznik ze STRATEGIĄ ROZWOJU CKiIO 2011-2015

 

 

 

 

 

"Twój przepis na kulturę" - to nazwa cyklu spotkań dla mieszkańców dotyczących aktualizacji strategii rozwoju CKiIO na lata 2016-2020. Konsultacje trwały od 18 września do 6 listopada i były adresowane do wszystkich osób zainteresowanych kulturą w naszym mieście.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie uwagi, sugestie, spostrzeżenia i z pewnością uwzględnimy je w programie Centrum na 2016 rok. Inicjując rozmowę o działalności CKiIO stoimy na stanowisku, że strategia napisana wspólnie zwiększa szanse na zaangażowanie i współudział mieszkańców w działania kulturalne.

Chcemy wiedzieć, w jakich zajęciach weźmiecie udział, co Was interesuje, czego od nas oczekujecie.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIANIA ANKIETY DOTYCZĄCEJ WASZYCH POTRZEB KULTURALNYCH. ZNAJDZIECIE JĄ TU

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PIERWSZEGO SPOTKANIA 18.09

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z DRUGIEGO SPOTKANIA 2.10

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TRZECIEGO SPOTKANIA 16.10

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z CZWARTEGO SPOTKANIA 6.11

PLAN SPOTKAŃ W RAMACH PRAC NAD STRATEGIĄ:

18 września - "Po co nam strategia?"

Wspólnie zastanowimy się jaką funkcję pełni tego typu dokument. Czy warto formułować ogólne wizje, myśli, idee i na ile wpływa to na proces  wprowadzania zmian. Poznamy się nawzajem i sprawdzimy jakie mamy wspólne interesy, co nas do siebie zbliża, a co oddala. Sami dla siebie sformułujemy własny przepis na kulturę i podzielimy się nim z innymi.

2 października - "Spis z natury dla kultury"

Dzięki remanentowi dokonanemu w naszych zasobach dowiemy się, co już mamy i czym możemy dysponować. Policzymy i posegregujemy nasze zasoby, środki i możliwości, dzięki którym możemy realizować działania kulturalne, artystyczne, społeczne i integracyjne. Zastanowimy się, jakie są  mocne i słabe strony naszego działania i co możemy zrobić, żeby bardziej efektywnie wykorzystać nasze dotychczasowe zasoby:  budynki, sprzęt, kompetencje pracowników i uczestników, warunki naturalne, kontakty, doświadczenie.

16 października - "Kierunkowskaz"

Wspólna analiza dotychczasowych ustaleń  pozwoli sformułować  podstawowe kierunki działania, które odpowiadają z jednej strony naszym potrzebom, a z drugiej - zasobom. Ustalimy wspólnie priorytety działań i sposobu ich realizacji. Zastanowimy się jakie szeroko pojęte działania kulturalne są dla nas najważniejsze i jak je zhierarchizować. Postaramy się wypracować wspólną wizję metodą konsensusu i uzgadniania różnych wersji i propozycji tak, aby wypracować wizję, z którą wszyscy będziemy mogli się zgodzić.

6 listopada - "Przepis na kulturę"

Nasza wizja działań kulturalnych jest już prawie gotowa. Wystarczy tylko ją sformułować tak, aby dla wszystkich była zrozumiała i konkretna. Podsumowujemy naszą pracę, formułujemy wskazania i wytyczne, które będą istotne przy aktualizacji naszej strategii. Ostatni etap to przełożenie naszych pomysłów rozwoju instytucji na język konkretnych rozwiązań ważnych dla  społeczności, która jest także ich współautorem.

 

Zobacz także