Panorama Podkowy Leśnej

Podsumowanie projektu malarskiego "Panorama Podkowy Leśnej" pod patronatem honorowym burmistrza Miasta Ogrodu Podkowa Leśnej Artura Tusińskiego.

Termin: 13 września do 30 listopada 2015

Galeria Kasyno, ul. Lilpopa 18 (oryginały prac) oraz Willa Modrzewin, ul. Lilpopa 7 (wydruki prac na płocie)

W 2015 roku przypada 90. rocznica powstania Miasta Ogrodu Podkowa Leśna.

Dla podkreślenia rangi obchodów i zaznaczenia obecności  mieszkających i tworzących w Podkowie Leśnej artystów, zwróciliśmy się do nich z prośbą o stworzenie swoistego portretu miasta. Na wystawę złożyły się prace prezentujące z jednej strony Miasto Ogród Podkowa Leśna widziane oczami artystów, a z drugiej strony miejsca, z którymi są szczególnie emocjonalnie związani. Powstał w ten  sposób portret Małej Ojczyzny, ukazujący jej koloryt i klimat.

Wszystkim Artystom składamy serdeczne podziękowania za udział w projekcie, który honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowa Leśna Artur Tusiński

Na wystawę złożyły się prace następujących artystów:

1. Grzegorz Bolek „Lato w Podkowie Leśnej”
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – dyplom z wyróżnieniem. Uprawia malarstwo olejne, jest znakomitym pedagogiem związanym z podkowiańską szkołą, gdzie wykłada plastykę oraz zajęcia techniczne.

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-2.jpg

2. Zofia Broniek „Ślady III”
Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie oraz  Akademii Sztuk Pięknych, studiowała malarstwo oraz litografię - dyplom na Wydziale Malarstwa. W latach 80. uczestniczyła w niezależnym ruchu artystycznym. Była współorganizatorką galerii sztuki przy kościele św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. Od 1993 roku redaguje kwartalnik "Podkowiański Magazyn Kulturalny". Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę, prowadziła także w domu Pracownię dla swoich uczniów.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-3.jpg

 

3. Katarzyna Bukowska - fragment dworku przy ulicy Bobrowej 
Konserwator dzieł sztuki - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – Wydziału Konserwacji Dzieł Sztuki. Udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Tworzy w technice olejnej. Sportretowała fragment dworku przy ulicy Bobrowej.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-4.jpg

4. Piotr Gago - praca bez tytułu
Uczeń z  pracowni Zofii Broniek. Pracuje ołówkiem, piórkiem i techniką monotypii. Prace malarskie wykonuje temperą i gwaszem. Ich inspiracją są często fragmenty filmów, wykonanych zdjęć, szkiców i pracy z modelem. Rodzina Piotra Gago związana jest z Podkową Leśną od lat 30-tych XX w. Pradziadek Leon Krzemiński działał w Spółce Siła i Światło, dzięki której powstała kolejka WKD.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-5.jpg

5. Anna Grużewska „Mój ulubiony kadr”
Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Następnie studiowała na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Malarka i dziennikarka, pracuje w mediach wnętrzarskich, gdzie opisuje zjawiska związane z designem.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-6.jpg

6. Ewa Habierska „Lato”
Od wielu lat maluje pod kierunkiem Jakuba Cwieczkowskiego w Pracowni Artysty oraz w Ognisku Plastycznym im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim. Brała udział w licznych plenerach, oraz wystawach, uprawia malarstwo olejne.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-7.jpg

7. Hanna Jankowska-Lekszycka „Stacja”
Absolwentka Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem olejnym, fotografią. oraz  pracą  pedagogiczną przygotowując młodzież na artystyczne kierunki studiów. Brała udział w 40 plenerach malarskich i fotograficznych.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-8.jpg

8. Ewa Jaśkowiak-Leszczyńska - willa „Małgosia” przy ulicy Słowiczej
Architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Sportretowała podkowiańską willę Małgosię przy ulicy Słowiczej.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-9.jpg

9. Krystyna Jatkiewicz „Dawna Podkowa”
Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk, dyplom z malarstwa w pracowni prof. B. Szubińskiej, aneks z wyróżnieniem z Grafiki komputerowej pod kierunkiem prof.  W. Szysza. Tworzy w zakresie malarstwa, grafiki i tkaniny. Członek Pracowni Doświadczalnej Tkactwa Artystycznego i francuskiego Stowarzyszenia A-Artprojekt. Udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, laureatka licznych wyróżnień i nagród.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-10.jpg

10. "Kicior" Krzysztof Jaworski
Malarz, poeta, reżyser świateł w teatrach warszawskich. Były grafik i wydawca „drugiego obiegu”. Swoje prace malarskie wystawiał w ponad stu wystawach w kraju i zagranicą. Kierowca filmowy. Obecnie jest pracownikiem Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-11.jpg

11. Kevin Marsden
Były wojskowy z Anglii. Obecnie artysta-ilustrator, absolwent szkoły B. A. (HONS) w dziedzinie ilustracji. Mieszkaniec Podkowy Leśnej, edukator współpracujący ze szkołami demokratycznymi (zajęcia 'art in english').

Ostatnio tworzy autorskie ilustracje na wystawę, która powstanie w niedalekiej przyszłości.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-12.jpg

12. Anna Podlewska-Polit „Modernizm w Podkowie”
Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - Wydział Malarstwa, dyplom w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego w 1997 roku. Udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-13.jpg

13. Aleksandra Szempruch - praca bez tytułu
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki - dyplom w pracowni Grafiki Wydawniczej u prof. Lecha Majewskiego w 1996 r. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Scenografka i graficzka.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-14.jpg

14. Dorota Truszczyńska - praca bez tytułu
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - Pracownia Grafiki Artystycznej Serigrafii – dyplom u profesora H. Chylińskiego. Artystka z wyboru, wykształcenia, przekonania, uprawia rysunek, grafikę i malarstwo. Kolorystka. Jest członkiem ZPAP. Udział w licznych wystawach.

 

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-15.jpg

15. Prof. Andrzej Tyszka - praca bez tytułu
Socjolog kultury, działacz opozycji w PRL, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta. Zajmuje się malarstwem olejnym. Zdobywca I nagrody w VIII Ogólnopolskim Konkursie malarskim im. Teofila Ociepki 2010. organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy – udział wzięło 450 artystów.

Panorama-Podkowy-L-prace-na-www-16.jpg

 

Zobacz także
p w ś c p s n
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

Godziny pracy biura:

Pon. - Pt.  10.00 – 18.00
Sob. - Nd.  w czasie imprez

ul. Lilpopa 18, 05-807 Podkowa Leśna
Tel.: 22 729 13 84,
fax 22 729 13 84 wew. 33
e-mail: [email protected]

oraz

ul. Świerkowa 1, 05-807 Podkowa Leśna
Tel.: 22 758 94 41

Nr konta: 47124063481111001021847049